1 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Çeşme Aşk Festivali Turu; 3. Aşk Festivali; ilçenin balık restoranları ve gurme lezzetleriyle tanınmış duraklarından Dalyan’da düzenlenmektedir. Konserden müzik ve şiir dinletilerine, dans gösterilerinden, aşk sohbetlerine kadar bir çok etkinliği içinde bulundurur. Yaşanmış bir hikayeden ilham alan Çeşme Aşk Festivali’nin esinlendiği kökler 1935-1980 yılları arasında yeni adıyla Dalyan olan Köste’de yaşamış olan sağır ve dilsiz bir gence dayanıyor. Genç adam, Sakız Adası’nda yaşayan sevdiğine ulaşabilmek için tenekelerden kayık, çuvaldan uçurtmalar yaparak çeşitli yollarla Sakız Adası’na gitmiş, onu görebilmek için tek başına sadece taş ve çamur kullanarak üç kez farklı yüksekliklerde kuleler inşa etmiştir. Bu güzel festivali kaçırmak için Çankkale çıkışlı Çeşme Aşk Festivali Turu düzenlenmektedir. Bu güzel yerlere için tur genel itibari ile 1 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Çanakkale kalkışlı ve Çanakkale ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Çanakkale çıkışlı olacak Çeşme Aşk Festivali Turu’na nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Çanakkale olarak düzenlenmiştir.

Çeşme Aşk Festivali Turu ;

ÇEŞME (Festivalde yapılacak olan etkinlik ve gösteri yerleri, Çeşme sokakları, Çeşme Kalesi, Alaçatı Sokakları )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramla

Profosyonel rehberlik hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Sınırsız ve güler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Eksta yemekler ve ekstra harcamalar

İlk gün sabah kahvaltısı

Öğlen yemekleri

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Çeşme Aşk Festivali turu 1 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 1 güne yayılmıştır. Çeşme Aşk Festivali Turu  için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Çanakkale çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün Çanakkale-Çeşme

Siz değerli misafirlerimizle Cumhuriyet Meydan’ında 01.00 da buluşma, 01.30 da hareket. Gece boyunca otobüs içi ikramlar eşliğinde yolculuk. Sabah saatlerinde ekstra olarak köy kahvaltımızı alacağımız Türkiye’de ilk temalı festivali olan Oyuk (Korkuluk) Festivali’ni gerçekleştiren Barbaros Köyü’ne gidiyoruz. Festival sonrasında köylülerin yaptıkları bu korkuluklar köyün sokaklarında tüm yıl boyunca sergileniyor. Hem bu korkulukları göreceğiz hem de çat kapı evi yazan bir köy evininin kapısını çalıp misafir olacağız. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de ilk olarak Osmanlı padişahı 2. Beyazıt tarafından Çeşme Limanı’nı savunmak için yaptırılan Çeşme Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Sonrasında 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan, günümüzde otel olarak hizmet veren Kervansaray’ı görüyoruz. Ardından Çeşme Meydan’da serbest zaman veriyoruz. Çeşmede geçirdiğimiz keyifli vakit sonrası Alaçatı’ya hareket ediyoruz.. Ardından Dalyan’da festival alanına gidiyoruz. Çeşme Belediyesi’nin, yörede yaşanmış bir aşk öyküsünden ilham alarak bu yıl üçüncüsünü düzenlediği 3. Aşk Festivali’ne katılıyoruz. 9 Durak 9 Deney im etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilecek 3. Aşk Festivali’nde ilçenin balık restoranları ve gurme lezzetleriyle tanınmış duraklarında farklı lezzetlerle buluşuyoruz. Konserden müzik ve şiir dinletilerine, dans gösterilerinden aşk sohbetlerine kadar birçok etkinliği içinde barındıran Aşk Festivali sizlerle beraber çok daha güzel olacak. Akşam saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte buluştuktan sonra Çanakkale’ye hareket. Varışa müteakip tur bitimi.

Minik Ada Cunda Turu