2 Gece 3 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Çanakkale Bozcaada Turu; sakinliğin ve huzun beraber yer aldığı şehrin gürültü ve karmaşasından uzaklaşıp dinlenebilecek en güze doğal güzellikere sahip olan ve  yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çeken ve bu güzellikleri görmek ve yaşamakisteyen seyahat seyahat gezginleri için hazırlaann çeşirtli turlar vardır. Bunlardan biri de İstanbul çıkışlı Çanakkale Bozcaada Turudur. Çanakkale Bozcaada Turu genel itibari le 3 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Çanakkale Bozcaada Turu İstanbul kalkışlı ve İstanbul ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. İstanbul çıkışlı olacak tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri İstanbul olarak düzenlenmektedir.

Çanakkale Bozcaada Turu;

ÇANAKKALE ( 1915 yılı itibarı ile Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir muharebe alanı olan Gelibolu yarım adası, İlk olarak Fatih Sultan Mehmet tarafından Çanakkale Boğazı’nı kontrol edebilmek maksadıyla 1452 yılında inşa ettirilen Kilit Bahir Kalesini ve Rumeli Mecidiye Tabyaları, Niğdeli Ali ile birlikte 18 Mart Deniz savaşının kaderini değiştiren Seyit Onbaşı, Çanakkale şehitlerimizin anısına dikilmiş olan Abide, Abide alanında Şehitlikler, Meçhul Asker Anıtı, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Rölyefler ve Abide, Morto Koyu’nu görerek Seddülbahir Kalesi ve Ertuğrul Koyu, Seddülbahir Kalesi, Anzak Koyu, 57.Alay, Conk Bayırı, Assos, Akropol, Athena Tapınağı, Behramkale Köyü, Bozcaada)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

* Ek hizmet bedelleri

* Arac içi ikramlar

* Tek gece yarım pansiyon konaklama (Otelde alınacak bir akşam yemeği ve bir sabah kahvaltısı)

* Tum ulaşım hizmetleri

* Milli park, il özel idare, belediye, yada özel işletmeye ait müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

* Zorunlu seyahat sigortası

* Seyahat  güvencesi

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

* Müze kart bedeli

* Mola tesislerinde alınacak olan sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri

* Öğle yemekleri

* Tüm yemeklerde alınacak olan içecekler

* Minibar Harcamaları

* Kişisel harcamalar

Çanakkale Bozcaada Turu 3 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 3 güne yayılmıştır. Çanakkale Bozcaada Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek İstanbul çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün İstanbul-Çanakkale

Tur Hareket Noktaları : 23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı
23:15 Mecidiyeköy Trump Tovers Önü
23:30 İncirli Önür Plaza Önü
23:45 Beylikdüzü Marmara Park Avm Önü
Siz değerli misafirlerimizi tercih ettiğiniz kalkış noktalarından aldıktan sonra sınırsız ikramları eşliğinde Tekirdağ-Malkara-Keşan güzergahı üzerinden Çanakkale`ye hareket ediyoruz .
2

2.Gün Çanakkale

Sabah saatlerinde Gelibolu yarımadasına ulaşıyoruz. 1915 yılı itibarı ile dünyada eşi benzeri görülmemiş bir muharebe alanı olan Gelibolu Yarımadası’nı rehberimizin anlatımları eşliğinde ziyaret ederken hem deniz hemde kara savaşlarını adeta yeniden yaşayacak ve aziz şehitlerimizi bu mukaddes topraklarda yad etme şansını bulacaksınız. İlk olarak Fatih Sultan Mehmet tarafından Çanakkale Boğazı’nı kontrol edebilmek maksadıyla 1452 yılında inşa ettirilen Kilit Bahir Kalesini ve Rumeli Mecidiye Tabyaları’nı panoramik olarak görüyoruz. Sonrasında durak noktamız Niğdeli Ali ile birlikte 18 Mart Deniz savaşının kaderini değiştiren Seyit Onbaşı`nın anıtı oluyor. 18 Mart deniz savaşının aşamalarını Nusrat Mayın Gemisi’nin mayın döşeme operasyonunu ve Seyit Onbaşı mucizesini rehberimizden dinledikten sonra, Çanakkale şehitlerimizin anısına dikilmiş olan Abide’ye hareket ediyoruz. Abide alanında Şehitlikler, Meçhul Asker Anıtı, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Rölyefler ve Abide ile ilgili bilgileri aldıktan sonra, Morto Koyu’nu görerek Seddülbahir Kalesi ve Ertuğrul Koyu’na hareket ediyoruz. 25 Nisan 1915 günü Gelibolu Yarımadası’nda Ertuğrul Koyu’na çıkarma yapan 3000 askerden oluşan İngiliz kuvvetini, komutasındaki 67 askeriyle on saat mavzer atışlarıyla sahilde durduran Ezineli Yahya Çavuş’un bu kahramanca mücadeleyi verdiği alanı görüyoruz. Sonrasında kısa bir dinlenme ve öğle yemeği molamızı veriyoruz. Ekstra alınacaktır ( Alçıtepe Köyü yada Kum Otel) yemek molamızın ardından yarbay rütbesiyle 19. Tümen komutanı olarak Anafartalar Bölgesi’ni komuta eden ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün bizzat çarpıştığı alanı tanımaya başlıyoruz. İlk olarak 25 Nisan kara çıkartmasının başarıya ulaştığı ender noktalardan biri olan Arı Burnu mevki ve Anzak Koyu’nu görüyoruz. Liman Von Sanders ile Mustafa Kemal’in fikir ayrılıkları ve çıkarma sürecini rehberimizden dinledikten sonra Kanlısırt-Bomba sırtı güzergahını takiben 57. Alay Şehitliği’ne ulaşıyoruz. İlk olarak Mustafa Kemal’in 25 Nisan 1915 sabahı yaşadığı olayları rehberimizden dakika dakika bütün ayrıntılarıyla dinledikten sonra, Mustafa Kemalin ”Ben size taarruz değil ölmeyi emrediyorum” şeklindeki emrini bir an bile tereddüt etmeden yerine getirerek savaşın seyrini değiştiren 57. Alay şehitlerini saygı ve minnetle anıyoruz. Son olarak Conk Bayırı mevkine geçiyor ve bu bölgede Suvla çıkartmasının yapıldığı alanı, Ulu Önder Mustafa Kemal’in saatinin parçalandığı yeri, siperleri ve diğer anıtları ziyaret ettikten sonra Gelibolu Yarımadası şehitlikler ve muharebe alanları ziyaretlerimizi noktalayarak Eceabat üzerinden feribot ile Çanakkale’ye geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Çanakkale Zileli Otel)

3

3.Gün Çanakkale-İstanbul

Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından yaklaşık bir saat sürecek yolculuğun ardından Assos’a geçiyoruz. Antik Assos kent surları, nekropol ve Aristo heykeli gibi noktalarda vereceğimiz fotoğraf molalarının ardından Behramkale Köyü kahvehanesinde meşhur sakızlı kahvelerimizi yudumluyoruz. Sonrasında yaklaşık 15 dk’lık bir yürüyüşün ardından Assos Akropolü’ne ulaşıyoruz. İlk olarak 1. Murat Hüdavendigar tarafından yaptırılmış olan ve kare planlı camilerin en erken örneklerinden biri olan bu Mütevazi Camii’yi gördükten sonra antik Assos kentini akropolüne geçiyoruz. Athena Tapınağı’nda kulağımız rehberimizn anlatımlarını takip ederken gözümüzü Midilli Adası ve Ege Denizi’nin muhteşem manzarasından alamıyoruz. Assos gezimizin ardından saat 14:00 Feribotu ile Geyikli iskelesinden Bozcaada’ya geçiyoruz. Öğle yemeğini takiben adanın ve kalenin tarihsel geçmişi ve Tenedos efsanesi gibi konularda rehberimizin yapacağı anlatımlar eşliğinde Türk ve gayrı müslim mahallelerini dolaştıktan sonra adaya özgü lezzetleri ( Şarap, domates reçeli vb. gibi) tadabilmek alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz serbest zaman doğrultusunda minibüsler ile ayazma plajına geçebilir ve kendilerini Ege Denizi’nin soğuk sularına bırakabilirler. Serbest zaman sonrasında buluşmanın ardından saat 18:00 feribotu ile Geyikli’ye dönüyor ve İstanbul yolculuğuna başlıyoruz. Araç içi ikramları eşliğinde Çanakkale-Tekirdağ üzerinden İstanbul`a ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimiz aldığımız noktalara bırarak bir sonraki  organizasyonda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz. Hoşçakalın.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme