1 Gece 2 Gün
Süre
18 Kasım-19 Kasım 2017
Tarih

Butik İzmir Alaçatı Turu; Ege Denizi’ne kıyısı olan belde, tarihi taş evleri ve sörf yapılan plajları ile ünlüdür. Son yıllarda taş evleri sayesinde çok fazla gelişmiştir 2000 yılı rakamlarına göre nufusu 8401 kişidir. 704 kilometrekarelik alanında birçok eğlence mekanı ve oteli barındıran Alaçatı, Ege Bölgesi’nin önemli tatil beldelerinden biridir. Sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginliği ile yıllardır yerli yabancı turistlerin seyahat planlarında ilk sırayı almayı başarmış ve bölgenin güzelliklerini tanıtmak için seyahat acentaları tarafından binlerce tur düzenlenmektedir. Bunlardan bir taneside Bursa çıkışlı Butik İzmir Alaçatı Turu’dur. Bursa Çıkışlı Butik İzmir Alaçatı Turu genel itibari ile 1  gece 2 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Bursa çıkışlı Butik İzmir Alaçatı Turu Bursa kalkışlı ve Bursa ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Bursa çıkışlı olacak tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Bursa olarak düzenlenmektedir.

Butik İzmir Alaçatı Turu ;

( 1508 yılında II.Beyazıt’ın yaptırmış olduğu muhteşem deniz manzaralı Çeşme Kalesi, 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray, Çeşme Meydanı, Alaçatı Pazarı, Alaçatı’nın meşhur sokakları, Yorgo Seferis, Neyzen Tevfik, Necati Cumalı, Tanju Okan’ın memleketi olan Urla, Necati Cumalı’nın Evi, Yorgo Seferidis’in doğduğu ev, Zafer Caddesi, Tanju Okan Parkı, Klazomenai Antik kent kalıntıları, Şehir surları, Saray, Ev yapıları, Fırınlar ve bilinen Anadolu’da ilk zeytinyağı üretim tesisi, Urla Karantina Adası, Tarihi Asansör, Dario Moreno Sokağı, Konak Saat Kulesi, Kemeraltı, Kızlarağası Hanı, Kordon, Karşıyaka, Karşıyaka Çarşısı, Latife Hanım Konağı, Foça )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

• Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
• Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
• Tüm Çevre Gezileri
• Rehberlik Hizmeti
• Jollytur Güvencesi
• 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
* Ek Hizmet Bedeli ( Müze Ören Yerleri Özel İşletme ve Belediye İşletmelerinin Giriş Bedelleri )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

• Tüm Öğlen Yemekleri
• Tüm yemeklerde Alınan İçecekler
• Tüm Özel Harcamalar
• Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
• Müze Kart Bedeli

Bursa çıkışlı Butik İzmir Alaçatı Turu 2 gün 1 gece gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır. Bursa çıkışlı Butik İzmir Alaçatı Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Bursa çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

 

1

1.Gün

Jollytur’un konforlu otobüsleri ile Balıkesir Manisa üzerinden sabahın erken saatlerinde tarihteki 12 İon kolonisinden biri olan ve antik dönemdeki ismi Erythrai olan Türk turizminin gözbebeği Çeşme’ye ulaşıp Çeşme gezimize başlıyoruz. İlk durağımız 1508 yılında II.Beyazıt’ın yaptırmış olduğu muhteşem deniz manzaralı Çeşme Kalesi olacak. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanı’nda vereceğimiz serbest zamanın ardından Alaçatı’ya geçiyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğiniz Alaçatı Pazarı’nda mola verdikten sonra Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Yorgo Seferis – Neyzen Tevfik – Necati Cumalı ve Tanju Okan’ın memleketi olan Urla’ya ulaşıyoruz. Urla’da ilk olarak ünlü şair, oyun ve roman yazarı Necati Cumalı’nın evini ziyaret ediyoruz. Evin yakınında yer alan Yorgo Seferidis’in doğduğu evi görüp (panoramik), fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molası sonrası otantikliğini bir nebze kaybetmemiş olan bir nevi sanat sokağı haline gelen Zafer Caddesi’nde yürüyüş yapıp, Tanju Okan anısına yapılmış ve içinde heykeli barındıran Tanju Okan Parkı’nda fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında İonya bölgesinin en önemli kentlerinden biri olan Klazomenai Antik Kent kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Burada göreceğimiz yerler arasında; şehir surları, saray, ev yapıları, fırınlar ve bilinen Anadolu’da ilk zeytinyağı üretim tesisi olacaktır. Dünyada tescilli olarak üç tane Karantina Adası’ndan biri olan Urla Karantina Adası’nda ki panoramik turumuzun ardından konaklayacağımız otele hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle eğlenmek için Kordon’a gidiyoruz. (ekstra)

2

2.Gün

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, İzmir’i gezmeye başlıyoruz. İzmir gezimize iki cadde arasında ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla yaptırılan Tarihi Asansör’ü gezerek başlıyoruz. Tarihi Asansör’e çıkmak için kullanacağımız sokak İzmir’li şarkıcı Dario Moreno’nun evini de içinde barındıran, tipik İzmir evlerini göreceğimiz Dario Moreno Sokağı olacak. Bu sokakta kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra İzmir’i yukardan seyredebileceğimiz Tarihi Asansör’e çıkacağız. Daha sonrasında İzmir’in simgelerinden biri olan Konak Saat Kulesi’ni fotoğraflayıp, tarihi çarşılarıyla ünlü barındıran Kemeraltı gezimiz ile devam ediyoruz. Ardından İzmir’in tarihi hanları arasındaki en büyüğü ve en görkemlisi olan Kızlarağası Hanı’nda serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından İzmir’in simgesi olan Kordon’a gidiyoruz. Daha sonrasında kısa bir yolculuk ile Karşıyaka’ya geçiyoruz. İlk durağımız Karşıyaka Çarşısı olacaktır. Ardından Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım Evi Müzesi olarak da bilinen Latife Hanım Konağı’nı geziyoruz. Konak ziyaretimiz ile İzmir gezimizi tamamladıktan sonra Foça’ya hareket ediyoruz. Fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan Phokaia’ların başkenti Foça’yı panoramik olarak görüp burada serbest vakit veriyoruz. Ege denizinin bu şirin yerini görürken bir yandan da mitolojiye konu olmuş, nesli tükenmekte olan Akdeniz Foklarının kayalarına yuva yaptığı dünyaca ünlü Siren Kayalıklarının hikâyesini dinliyoruz. Gezilerimizin ardından Balıkesir – Bursa üzerinden akşam saatlerinde İstanbul’a varıyor ve bir başka Jolytur organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

25 Kasım-26 Kasım

2017

2 Aralık-3 Aralık

2017

9 Aralık-10 Aralık

2017

16 Aralık-17 Aralık

2017

23 Aralık-24 Aralık

2017

30 Aralık-31 Aralık

2017

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme