1 Gece 3 Gün
Süre
24 Kasım-26 Kasım 2017
Tarih

Bursa Çıkışlı Kapadokya Turu; Kapadokya, 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan bölge. Erciyes, Hasan Dağı ve Güllü Dağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların, milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla, dünyada başka hiç bir yerde görülemeyecek ilginçlikte ve güzellikte bir coğrafya ortaya çıktı. Burası bugün Kapadokya olarak adlandırılıyor. Kayalara oyulmuş benzersiz evleri, kiliseleri, yeraltı şehirleri, rengarenk balonları, ünlü şarapları ve muhteşem günbatımıyla Kapadokya büyüleyici ve gizemli bir atmosfere sahip.

Sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginliği ile yıllardır yerli yabancı turistlerin seyahat planlarında ilk sırayı almayı başarmış ve bölgenin güzelliklerini tanıtmak için seyahat acentaları tarafından binlerce tur düzenlenmektedir. Bunlardan bir taneside Bursa Çıkışlı Kapadokya Turu’dur. Bursa Çıkışlı Kapadokya Turu genel itibari ile 1  gece 3 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Bursa Çıkışlı Kapadokya Turu Bursa kalkışlı ve Bursa ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Bursa çıkışlı olacak tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Bursa olarak düzenlenmektedir.

Bursa Çıkışlı Kapadokya Turu;

( Ihlara Vadisi, Ağaçaltı Kilisesi, Melendiz Çayı, Narlıgöl, Derinkuyu, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Göre Kasabası, Paşabağları, Dervent Vadisi, kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp, Türkiye’nin en büyük 3. şarap atölyesi olan Turasan Şarap Mahzenler, 3 Güzeller olarak bilinen Peribacaları, Türk gecesi, Uçhisar Kalesi, çömlek atölyesi, Çavuşin Kasabası, Göreme Açık Hava Müzesi, Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise, Kapadokya Bölgesi’nden çıkan Onyx taşının işlendiği atölye, Hacı Bektaş-ı Veli’nin kurmuş olduğu dergah )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Bursa Çıkışlı Kapadokya Turu / Cuma Akşamı Hareket 1 Gece Otel Konaklaması

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Rehberlik Ücreti
 • Müze Giriş Ücretleri ( Belediye ve Özel işletmeler İçin Geçerlidir.)
 • Yardımcı Rehberlik Ücreti
 • Otopark Ücretleri
 • Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Mercedes Tourısmo veya Travego vb. Otobüsler İle Ulaşım
 • Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
 • Tatilbudur.com Otobüs İçi İkramları
 • Tatilbudur.com Güvencesi
 • Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 

 • Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar
 • Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)
 • Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Bursa Çıkışlı Kapadokya Turu 3 gün 1 gece gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 3 güne yayılmıştır. Bursa Çıkışlı Kapadokya Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Bursa çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

 

 

 

1

1.Gün

21:00’da Bursa Kent Meydanı, 23:30’da Cengiz Topel Caddesi Tatilbudur.com Ofisi önünden hareket ile Sivrihisar-Polatlı-Aksaray üzerinden Tatilbudur.com’un konforlu otobüsleri ve zengin otobüs ikramları eşliğinde, Nevşehir’e doğru gece yolculuğumuza başlıyoruz.
2

2.Gün

Sabah saatlerinde serbest kahvaltı molası vereceğimiz Aksaray’a ulaşıyoruz. Daha sonrasındaki ilk durağımız ise Türkiye’nin en büyük kanyonlarından biri olan, 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi’ne ulaşıyoruz. Burada Ağaçaltı Kilisesi’ni gezerek, Melendiz Çayı’nın oluşturmuş olduğu nehir yatağında yürüyüş yapıyoruz. Verilen serbest zamanda bu cennet bahçesinde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Bir sonraki durağımız ise bir yanardağ ağzı olan ve jeotermal suya sahip Narlıgöl olacak. Burada verilen fotoğraf molasını takiben, bölgedeki 104 farklı yer altı şehrinden biri olan Derinkuyu veya Kaymaklı Yeraltı Şehri’ne ulaşıyoruz. Yeraltında bulunan tünelleri gezip anlatımları dinledikten sonra yolumuz bizleri Göre Kasabası üzerinden Nevşehir’e götürecek. Panoramik olarak göreceğimiz Nevşehir’in ardından bir sonraki durağımız üzüm bağları ve üç başlı peri bacaları ile ünlü Paşabağları olacak. Burada verilen serbest zamanı takiben şekiller vadisi olarak geçen Dervent Vadisi olacak. Burada çekilen birbirinden ilginç fotoğrafların ardından, kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp’e ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur sonrası Türkiye’nin en büyük 3. şarap atölyesi olan Turasan Şarap Mahzenleri’ni ziyaret ediyoruz. Günümüzün son durağı ise 3 Güzeller olarak bilinen Peribacaları olacak. Burada verilen fotoğraf molasını takiben otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Türk gecesine katılmak için lobide buluşma (Extra, gece hakkında ayrıntılı bilgiyi rehberimiz otobüste verecektir)
3

3.Gün

Balon’a katılmak isyeten misafirlerimizle sabahın erken saatlerinde lobide buluşma ve balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz (Extra). Bu unutulmayacak deneyim konusunda genel bilgiyi rehberimiz verecektir.
Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası günümüzün ilk fotoğraf molası Uçhisar Kalesi olacak. Panoramik olarak çekilen fotoğraf ardından, Kızılırmağın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından, Çavuşin Kasabası’na ulaşıyoruz. Çavuşin gezimizin ardırndan kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü Göreme Açık Hava Müzesi’ne gidiyoruz. Burada hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi gezebilirsiniz. Daha sonrasında mermergiller familyasından olan, Kapadokya Bölgesi’nden çıkan Onyx taşının işlendiği atölyeye gidiyoruz. Burada yapılan anlatımlar ardından Avanos üzerinden yolumuza devam ederek Hacı Bektaş ilçesine doğru yol alıyoruz. Burada Horasan erenlerinden Hacı Bektaş-ı Veli’nin kurmuş olduğu dergahı ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ve edilen duaların ardından Kırşehir-Ankara-Eskişehir üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz ve siz sayın misafirlerimizi bir başka Tatilbudur.com organizasyonunda buluşmak dileği ile gecenin ilerleyen saatlerinde aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme