1 Gece 2 Gün
Süre
25 Kasım-26 Kasım 2017
Tarih

Bursa Çıkışlı Batı Karadeniz Turu; Karadeniz’in muhteşem yeşili ve denizi ile oluşan doğal güzellik yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çekmektedir ve bu güzellikleri görmek ve yaşamakisteyen seyahat gezginleri için turlar düzenlenmektedir. Bunlardan biri de Bursa Çıkışlı Batı Karadeniz Turu’dur. Bursa Çıkışlı Batı Karadeniz Turu genel itibari ile 2 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Bursa Çıkışlı Batı Karadeniz Turu Bursa kalkışlı ve Bursa ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Bursa çıkışlı olacak Batı Karadeniz Turu gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Bursa olarak düzenlenmektedir.

Bursa Çıkışlı Batı Karadeniz Turu;

( Türkiye’nin en büyük yatırımlarından biri olan Karabük demir çelik fabrikası, Unesco tarafından dünya miras listesine alınan eski Türk ahşap mimari örnekleri olan evleri görebileceğimiz Safranbolu, 3 seyir terasından bir tanesi olan eski Dadybra kalesinin bulunduğu tepe, Rum ve Türk Mahalleleri, Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki güneş saati, bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, Cinci Hanı ve hamamı, barok stilinin küçük örneklerinden biri olan İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu, aynı işi yapan esnafların toplu halde bulundukları yer anlamına gelen Arasta çarşısı ve tarihi köy kahvehanesi, demirciler çarşısı, bakırcılar çarşısı, semerciler çarşısı, Safranbolu İmren Lokum İmalathanesi ve havuzlu başoda, eski bir Bektaşi köyü olan ve Yörük Türklerinin yaşadığı eski adıyla Yörükan-i Taraklı Borlu şimdiki adıyla Yörük köyü, Eski çamaşırhane, Sipahioğlu Konağı ve köy pazarı, Fatih Sultan Mehmet’in ”Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu mu ola(Dünya’nın göz bebeği)” sözleri ile ün kazanan güzel Amasra, enevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Bizans döneminden kalma; kiliseden çevrilme Fatih Cami ve Kale Mescidi, Boztepe, Çekiciler Çarşısı(Ağaç işleri), Devrek, Abant Gölü, küçük köy pazarı )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Rehberlik Ücreti
 • Yardımcı Rehberlik Ücretleri
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Otopark Ücretleri
 • Mercedes Travego-Tourismo, Man Fortuna otobüsler ile ulaşım,
 • Otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama,
 • Açık büfe 1 sabah kahvaltısı,
 • Açık büfe veya set menü 1 akşam yemeği,
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri,
 • Tatilbudur.com otobüsü içerisindeki ikramlar,
 • Tatilbudur.com güvencesi,
 • 1618 sayılı kanun gereği zorunlu seyahat sigortası,

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Tüm öğle yemekleri,
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler,
 • Tur süresince yapılan özel harcamalar,
 • Ekstra belirtilen tüm çevre gezileri

Bursa Çıkışlı Batı Karadeniz Turu 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır. Bursa Çıkışlı Batı Karadeniz Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Bursa çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün

07.00 Bursa Carrefour İhsaniye (İzmir Yolu Petrol Ofisi),
08.00 Yalova Migros Önünden aldığımız misafirlerimizle TatilBudur.com ikramları eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz. İzmit-Adapazarı üzerinden Bolu’ya ulaşıyoruz.Burada verdiğimiz kısa bir mola sonrasında Gerede üzerinden Karabük’e varış Türkiye’nin en büyük yatırımlarından biri olan Karabük demir çelik fabrikasını (panoramik) görüyor ve Unesco tarafından dünya miras listesine alınan eski Türk ahşap mimari örnekleri olan evleri görebileceğimiz Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Safranbolu’yu en güzel görebildiğimiz 3 seyir terasından bir tanesi olan eski Dadybra kalesinin bulunduğu tepeye çıkıyoruz. Buradan Rum ve Türk Mahallelerinin panamorik seyri ve alınan genel bilgi sonrasında Safranbolu’nun nostaljik arnavut kaldırımlı sokaklarında tarihi yapıları tek tek gezmeye başlıyoruz. Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki güneş saati, bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, Cinci Hanı ve hamamı, barok stilinin küçük örneklerinden biri olan İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu, aynı işi yapan esnafların toplu halde bulundukları yer anlamına gelen Arasta çarşısı ve tarihi köy kahvehanesi, demirciler çarşısı, bakırcılar çarşısı, semerciler çarşısı gezileri sonrasında meşhur Safranbolu İmren Lokum İmalathanesi ve havuzlu başodayı görüyoruz. Burada bizlere sunulan slayt gösterisini izlerken acentemizin ikramı olan çaylarımızı yudumluyoruz. Lokum alışverişlerimizi tamamladıktan sonra eski bir Bektaşi köyü olan ve Yörük Türklerinin yaşadığı eski adıyla Yörükan-i Taraklı Borlu şimdiki adıyla Yörük köyüne varış. Köy halkının ortak kullanım alanı olan Eski çamaşırhane, Sipahioğlu Konağı ve köy pazarı gezilerimiz sonrasında otelimize geliyor ve yerleşiyoruz, akşam yemeği ve konaklama.
Sabah Kahvaltısı: Yolda serbest alınacaktır.
Öğle Yemeği : Safranbolu’da menü olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Ücrete dahildir)
Güzergah : Bursa-Yalova-İzmit-Bolu-Karabük-Safranbolu / 730 KM
Konaklama Oteli :Aygür Otel – Tarihi Konaklar vb.
2

2.Gün

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında Amasra’ya hareket ediyoruz. Çam, meşe ve söğüt ağaçlarının yola eğilerek sanki bir tünel oluşturduğu yollardan geçerek Amasra’ya doğru yol alıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in ”Lala, Lala Çeşm-i Cihan dedikleri bu mu ola(Dünya’nın göz bebeği)” sözleri ile ün kazanan güzel Amasra’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi deniz kenarında bulunan balık restaurantında sınırsız balık ve Amasra’ya özgü salatası ile alıyoruz. Yemek sonrasında Amasra’yı gezmeye başlıyoruz. Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Bizans döneminden kalma,kiliseden çevrilme Fatih Cami ve Kale Mescidi, Boztepe, Çekiciler Çarşısı(Ağaç işleri), gezilerinden sonra dileyen misafirlerimiz Amasra’da tekne turuna katılabilirler (Ekstra). Bu şirin ilçeyi arkamızda bırakıyor ve bastonuyla ünlü Devrek’e gidiyoruz. Bir ağaç parçasının hünerli ellerde nasıl bir sanat eserine dönüştüğünü görebileceğimiz atölyede alışverişlerimizi tamamladıktan sonra Mengen-Yeniçağ üzerinden Abant Gölü’ne hareket ediyoruz. Her mevsim başka bir güzel bu doğa harikası göl etrafında yapacağımız yürüyüş sırasında göl üzerine bir halı gibi serilmiş nilüfer çiçeklerini görme fırsatı buluyoruz. Gölün yanında bulunan restaurantlarda göl manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumladıktan sonra küçük köy pazarından alışveriş yapma fırsatı bulacağız. Abant gezimizi tamamladıktan sonra Bursa’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Bursa’ya ulaşıyor ve sizleri aldığımız kalkış noktalarında bırakıyor ve bir başka Tatilbudur.com organizasyonunda buluşmak dileğiyle veda ediyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. (Ücrete dahildir.)
Öğle Yemeği : Amasra’da menü olarak alınacaktır.
Güzergah : Safranbolu – Amasra – Devrek – Abant – İzmit – Yalova – Bursa/ 720 KM

2 Aralık-3 Aralık

2017

9 Aralık-10 Aralık

2017

16 Aralık-17 Aralık

2017

23 Aralık-24 Aralık

2017

30 Aralık-31 Aralık

2017

6 Ocak-7 Ocak

2018

13 Ocak-14 Ocak

2018

20 Ocak-21 Ocak

2018

27 Ocak-28 Ocak

2018

3 Şubat-4 Şubat

2018

10 Şubat-11 Şubat

2018

17 Şubat-18 Şubat

2018

24 Şubat-25 Şubat

2018

3 Mart-4 Mart

2018

10 Mart-11 Mart

2018

17 Mart-18 Mart

2018

24 Mart-25 Mart

2018

31 Mart-1 Nisan

2018

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme