2 Gece 4 Gün
Süre
27 Ekim- 29 Ekim 2017
Tarih

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Batum Karadeniz Turu,Karadeniz  Türkiye’nin en güzel bölgesi fotoğrafı canlı canlı yaşama fırsatı sunan mulhteşem bir bölgedir.Batum, Gürcistan’ın özerk cumhuriyeti Acara’nın başkenti olan Karadeniz kıyısındaki liman kenti. Nüfusu 190,000 olan Batum, önemli bir liman ve ticaret merkezi olarak hizmet vermektedir. Subtropikal bir bölgede yer almaktadır.Sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginliği ile yıllardır yerli yabancı turistlerin seyahat planlarında ilk sırayı almayı başarmış ve bölgenin güzelliklerini tanıtmak için seyahat acentaları tarafından binlerce tur düzenlenmektedir.Bunlardan bir taneside Batum Karadeniz Turu’dur.Batum Karadeniz Turu genel itibari ile 2 gece 4 günlük bir turu kapsar.Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Batum Karadeniz Turu Van kalkışlı ve Van ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Van çıkışlı olacak tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Van olarak düzenlenmektedir.

Batum Karadeniz Turu;

(Artvin Hopa,dünyanın en büyük botanik bahçelerinden biri olan Batum botanik bahçe,Batum şehir merkezi,piassa meydanı,Altın post meydanı, tiyatro, Poseydon Heykeli, sahil, şehir merkezi turu, ters ev,Aziz Andrew heykeli, Ayder yaylası,Tar ve Fırtına deresi,Rize şehir merkezi botanik çay bahçesi ,Uzun göl,Ayasofya cami,30 bin yıllı k bir geçmişi olan 1980 yıllara kadar köylü tarafından mağara olarak bilinen astım ve solunum hastalarına şifa yeri olan her bir santiminin 12 yıl sürmesi sarkıt ve dikitleriyle ünlü Karaca mağarasıkaraca mağarası,Oltu çarşısı Erzurum evleri çifte minare Yakutiye medreseleri)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

2 gece otelde konaklama

Otelde Açık Büfe  Kahvaltı

Otelde 2 akşam yemeği

Profosyonel Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Sınırsız ve guler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Öğlen yemekleri

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Dönüş son gece akşam yemeği

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Batum Karadeniz Turu 4 gün 2 gece  gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 4 güne yayılmıştır. Batum Karadeniz  Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Van çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün

Akşam 19.00 acentemizin önünden hareket ediyoruz. İlk olarak araçta turla ilgili kısa bir info verip müzik eşliğinde yolumuza devam ediyoruz. Erciş Patnos Ağrı Erzurum güzergahını takip ederek Artvin hopaya sabah saatlerinde ulaşıyoruz. Kahvaltı yapacağımız otele geçiş yapıp açık büfe kahvaltımızı yapıyoruz.

2

2.Gün

Sabah kahvaltımızın ardından otelden 08.00 hareket ediyoruz. Turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. İlk olarak sarp sınır kapısına yöneliyoruz. Kapıdan geçiş yapıp batum turumuza start veriyoruz. dünyanın en büyük botanik bahçelerinden biri olan Batum botanik bahçeyi geziyoruz. Bambu ağacından yapılan kupalardan almayı unutmayın. Bahçe gezisi sonrası Batum şehir merkezine geliyoruz. Öğle yemeği sonrası piassa meydanı,Altın post meydanı, tiyatro, Poseydon Heykeli, sahil, şehir merkezi turu, ters ev,Aziz Andrew heykelini ziyaret ediyoruz. Ardından sigara, şarap ve armut suyumuzu alıp sınır kapısına hareket ediyoruz. Kapıdan çıkış yapıp Ayder yaylasına hareket ediyoruz. Akşam kalacağımız otele geçiş yapıyoruz. Konaklama Ardeşen veya ayder yaylası

3

3.Gün

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından ayder gezimiz başlıyor.10.30 Ayder’den hareket saatine kadar serbest zaman. 10.30 Ayder’den ayrılış Tar ve Fırtına deresi üzerinde bulanan tarihi Osmanlı taş köprülerinin bir tanesinde foto molası ve Rize’ye geçiş. Rize şehir merkezi botanik çay bahçesi sonrası öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası Uzun göle hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan çay fabrikasına uğruyoruz. Çayın işleniş halini görüp Uzun göle varıyoruz. 2 saatlik Uzun göl serbest zaman gezisi bisiklet turu yapabilirsiniz. Göl çevresini yürüyebilirsiniz, carting yapabilirsiniz. Nargile içebilirsiniz. Akabinde Trabzon’a hareket ediyoruz. Ayasofya camisini ziyaret edip otele yerleşiyoruz, Akşam serbest zaman.

4

4.Gün

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası 08.00 hareket ediyoruz. Turumuzun son günü kısa bir araçla Trabzon turumuzu gerçekleştiripGümüşhane’ye hareket ediyoruz. Yol güzergâhında ihtiyaç molası verip meşhur hamsi köy sütlacını tatma şansımız oluyor. Mola sonrası Gümüşhane sınırları içinde bulunan karaca mağarasına yöneliyoruz. 30 bin yıllı k bir geçmişi olan 1980 yıllara kadar köylü tarafından mağara olarak bilinen astım ve solunum hastalarına şifa yeri olan her bir santiminin 12 yıl sürmesi sarkıt ve dikitleriyle ünlü Karaca mağarasını ziyaret edip Gümüşhane’ye özgü Pestil köme mağazasına geçiş yapıyoruz. Pestil köme alışverişi sonrası Erzurum’a hareket ediyoruz. Erzurum’da akşam yemeği Oltu çarşısı Erzurum evleri çifte minare Yakutiye medreselerini görüp turumuzu noktalıyoruz. Van’a yolculuk başlıyor. 00.00 ve 01.00 arası Van’a varıyoruz.

Yeşil Karadeniz Turu
Çay Kenti Rize
Yeşil Karadeniz Turu

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme