2 Gece 3 Gün
Süre
24 Kasım-26 Kasım 2017
Tarih

Batı Karadeniz Turu; Karadeniz’in muhteşem yeşili ve denizi ile oluşan doğal güzellik yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çekmektedir ve bu güzellikleri görmek ve yaşamak isteyen seyahat gezginleri için turlar düzenlenmektedir. Bunlardan biri de Adana ve Mersin çıkışlı Batı Karadeniz Turu’dur. Adana ve Mersin çıkışlı Batı Karadeniz Turu genel itibari ile 3 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Adana ve Mersin çıkışlı Batı Karadeniz Turu Adana ve Mersin kalkışlı ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Adana ve Mersin çıkışlı olacak Batı Karadeniz Turu gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Adana ve Mersin olarak düzenlenmektedir.

Batı Karadeniz Turu;

( Bektaşiliğin izlerinin hala görülebildiği ve bölgenin en eski köylerinden birisi olan Yörük Köyü, Safranbolu, Safranbolu’yu panoramik görmek için Hıdırlık Tepesi, Kaymakamlar Konağı, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Güneş saati, Safranbolu lokumlarının tadına bakmak ve lokum alışverişi yapmak için lokumcu, Amasra, Bakacak Tepesi, Boztepe olarak adlandırılan ada ile anakarayı birbirine bağlayan Kemere Köprüsü, kilise camisini, şehir surlarını ve Ceneviz armaları, Çekiciler Çarşısı )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Otellerde 1 Gece Y.P Konaklama
>Tourismo – Travego – Man Fortuna – Yeni Safir Lüks Otobüsler İle Ulaşım
>Çevre Gezileri
>Jolly Tur Otobüs içi İkramları
>Jolly Tur Güvencesi
>Açık Büfe 1 Sabah kahvaltısı
>Açık Büfe veya Set menü 1 Akşam Yemeği
>1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Tüm Öğle Yemekleri
>Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
>Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
>Tüm Özel Harcamalar
>Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
>Yolda alınan kahvaltı

Adana ve Mersin çıkışlı Batı Karadeniz Turu 3 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 3 güne yayılmıştır. Adana ve Mersin çıkışlı Batı Karadeniz Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Adana ve Mersin çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün

Cuma

21:30 ’da Mersin şehir stadyumu önünden, 22:00’da Tarsus Nusrat Mayın Gemisi önünden, 22:45’de Adana Tren Garı önünden hareket ederek turumuza gece yolculuğu ile başlıyoruz.

2

2.Gün

Cumartesi

Sabah yolda alacağımız ekstra kahvaltının ardından, Bektaşiliğin izlerinin hala görülebildiği ve bölgenin en eski köylerinden birisi olan Yörük Köyüne ulaşıyoruz. Köy içerisinde vereceğimiz serbest zamanda köy kahvesinde çaylarımızı yudumlayıp konakların arasında dolaşabileceğiz. Leyla Gencer gibi
dünyaca ünlü isimlerin doğduğu bu yerleşim yerinde geçireceğimiz keyifli anları hafızamıza kazıyarak Safranbolu’ya geçiyoruz.İlk olarak Safranbolu’yu panoramik görmek için Hıdırlık Tepesine çıkıyoruz. Ardından sırasıyla Kaymakamlar Konağı, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Güneş saati gezilerimizi yapıp meşhur Safranbolu lokumlarının tadına bakmak ve lokum alışverişi yapmak için lokumcuya gidiyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz.

3

3.Gün

Pazar

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından.Amasra’ ya doğru yol alıyoruz. Adını mitolojiye göre bir amazon kraliçesinden, tarihsel anlatıma göre bir Pers prensesinden alan ve Fatih Sultan Mehmet’in‘’ Lala Lala Çeşm-i Cihan(Dünya’nın Gözü)bu mu ola?’’ dediği ve hayranlığını ifade ettiği Uyuyan Prenses lakaplı Amasra’ yı tepeden görebileceğimiz BakacakTepesinde Fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından Boztepe olarak adlandırılan ada ile anakarayı birbirine bağlayan Kemere köprüsüne
geçiyoruz. bir müze kentolan Amasra’nın sokaklarında dolaşırken kilise camisini, şehir surlarını ve Ceneviz armalarını görerek tarihi boyunca Amasra’nın simgesi olmuş ahşap işleriningünümüzde merkezi olan Çekiciler Çarşısına geliyoruz. Burada gezinti ve alışveriş için bir süre serbest zaman veriyoruz. Sonrasında öğle yemeği için eski özelliklerini günümüzde de korumayı sürdüren ünlü balık restoranlarından birine geçiyoruz. Yemekten sonra dönüş yoluna geçiyoruz. Ve siz değerli misafirlerimizi
almış olduğumuz noktalara bırakarak başka bir Jolly Tur organizasyonunda görüşme üzere vedalaşıyoruz.

1 Aralık-3 Aralık

2017

8 Aralık-10 Aralık

2017

15 Aralık-17 Aralık

2017

22 Aralık-24 Aralık

2017

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme