2 Gece 4 Gün
Süre
26 Ekim-29 Ekim 2017
Tarih

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Batı Karadeniz Turu; Batı Karadeniz bölümü Kızılırmak Deltası’nın batı kenarından başlayıp Adapazarı ve Bilecik’in doğusuna kadar uzanır. Bölüm genel olarak dağlıktır. En gelişmiş şehri Zonguldak’tır. Orman ürünleri ve ormancılık önemli gelir kaynağıdır. Bolu ve Düzce çevresinde çok sayıda kereste fabrikası bulunmaktadır. Zonguldak çevresi maden çıkarımı, Ereğli -Karabük çevresi maden işletmeleri ile Türkiye ekonomisine önemli katkıda bulunur. Batı Karadeniz’in en önemli katkısı ise maden çıkarma ve işleme alanındadır. Özellikle son yıllarda Batı Karadeniz bölgesinin en önemli gelir kaynaklarından biri turizmdir. Bölgedeki Amasra, Kastamonu, Safranbolu, Ereğli, Bolu gibi turistik merkezler yerli ve yabancı turistlere alternatif turizm hizmetleri sunarak ekonomiye önemli katkı sağlamaktadır. Batı Karadeniz’in bu tarihi ve kültürel değerlerini yerli yabancı turistlere tanıtmak için yüzlerce tur düzenlenir. Bunlardan biride Mersin çıkışlı olan Batı Karadeniz Turu’dur. Batı Karadeniz Turu genel itibari le 4 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Batı Karadeniz Turu Mersin kalkışlı ve Mersin ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Mersin çıkışlı olacak  geziye nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Mersin olarak düzenlenmektedir.

Batı Karadeniz Turu;

( Ilgaz Dağı, Hükümet Binası, Şerife Bacı Anıtı, Nasrullah köprüsü, Nasrullah Camii, Münire Hanım Medresesi, Yörükköyü, Hıdırlık Tepesi,Kaymakamlar Konağı, Arasta, Lokumcular, Cam Teras, Bakacak Tepesi, Köylü Pazarı,  Kale, Ağlayan Ağaç,  Çekiciler Çarşısı,  Çeşm-i Cihan Balık Lokantası, baston yapım atölyeleri, Gökgöl Mağarası,  Abant Gölü, Mudurnu, Demirciler Çarşısı )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Otobüs ile ulaşım
 • Safranbolu mimarisine sahip otelde 1 gece konaklama
 • Zonguldak’ta 5 yıldızlı otelde 1 gece konaklama
 • Otellerde 2 sabah kahvaltısı
 • Otellerde 2 akşam yemeği
 • Kişiye özel seyahat sigortası
 • Profesyonel rehberlik
 • Otobüs içinde sıcak-soğuk içecek ikramları
 • Programda belirtilen çevre turları

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Otellerdeki ekstralar
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • Ören yeri – Müze girişleri

Batı Karadeniz Turu 4 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 4 güne yayılmıştır. Batı Karadeniz Turu için yapılan tüm hazırlıklar değerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Mersin çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir. Yurt içi ve yurt dışı tüm seyahat planlarınız için lütfen sayfamızı ziyaret edebilir turlar hakkında detaylı bilgi almak için seyahat danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. En kısa zamanda gruplara özel butik tur sayfamız aktifleşecektir.

1

1.Gün

20.00  Mersin Stadyumdan hareket

20.30 Tarsus Nusrat Mayın Gemisi karşısından hareket

21.15 Adana İstasyon önünden hareket

2

2.Gün

Verilen molalarla birlikte sabah kahvaltısından sonra Ilgaz Dağı’nda fotoğraf  için mola. Kastamonu’ya varış; Hükümet Binası, Şerife Bacı Anıtı, Nasrullah köprüsü, Nasrullah Camii,Münire Hanım Medresesi’nde alışveriş için serbest zaman.

13.00 Yörükköyü’nde gözleme ve Yörükköyü gezisi

15.00 Safranbolu’ya varış. Hıdırlık Tepesi,Kaymakamlar Konağı, Arasta, Lokumcular

18.00 Safranbolu mimarisine sahip otantik otelimize giriş ve yerleşme

19.30 Akşam yemeği ve serbest zaman

3

3.Gün

07.30 Uyandırma ve kahvaltı

09.00 Amasra’ya hareket, Safranbolu’nun çılgın projesi Cam Teras gezisi, Bakacak Tepesi’nde fotoğraf molası ve Köylü Pazarı’ndan alışveriş imkanı. Kale, Ağlayan Ağaç gezisi ve Çekiciler Çarşısında serbest zaman. Çeşm-i Cihan Balık Lokantası’nda; Amasra’nın meşhur salatası ve mevsim balıklarından oluşan öğle yemeği

15.00 Bartın ve Çaycuma üzerinden Devrek’e varış ve baston yapım atölyeleri ziyaretinin ardından Zonguldak’a hareket

19.00 Zonguldak’daki otelimize giriş, dinlenme ve akşam yemeği

4

4.Gün

07.00 Uyandırma ve kahvaltı

08.00 Gökgöl Mağarası gezisi. Abant’a varış ve Abant Gölü’nde fotoğraf, fayton ve at binme keyfi ve panoramik Mudurnu gezisi.

15:30 Beypazarı gezisi;
Yöresel ürünlerin satıldığı Demirciler çarşısı, gümüşçülerde alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman

17.00  Mersin’e hareket

01.00  Mersin’e tahmini varış saati

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme