2 Gece 3 Gün
Süre
20 Ekim-23Ekim 2017
Tarih

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Antalya Çıkışlı Batı Karadeniz Turu; Karadeniz’in muhteşem yeşili ve denizi ile oluşan doğal güzellik yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çekmektedir ve bu güzellikleri görmek ve yaşamakisteyen seyahat gezginleri  için turlar düzenlenmektedir. Bunlardan biri de Antalya Çıkışlı Batı Karadeniz Turu’dur. Antalya Çıkışlı Batı Karadeniz turu genel itibari ile 3 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Antalya Çıkışlı Batı Karadeniz Turu Antalya kalkışlı ve Antalya ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Antalya çıkışlı olacak Batı Karadeniz Turu gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Antalya olarak düzenlenmektedir.

Antalya Çıkışlı Batı Karadeniz Turu;

SAFRANBOLU ( tarihi ve kültürel dokusunu muhafaza etmedeki başarısından dolayı UNESCO tarafından `Dünya Mirası Kenti` listesine alınmış olan Safranbolu, Safranbolu`nun panoramik olarak en güzel şekilde görülebildiği Hıdırlık tepesi, Hükümet konağı ve saat kulesi, Kent meydanında bulunan Kazdağlıoğlu Camii ve hamamı, İzzet Mehmet paşa Camii ve güneş saati, Cinci Hoca Hanı ( Özel işletme olduğu için panoramik olarak görülür), geleneksel Türk islam mimari uygulamasının en güzel örneklerinden biri olan Kaymakamlar Konağı, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Demirciler Arastası ve Akçasu kanyonu, Yörük Köyü, Sipahioğlu Konağı)

AMASRA ( Amasra, Roma döneminde yapılmış olan Kuş Kayası yol anıtı, Fatih Sultan Mehmet`in Çeşm-i Cihan benzetmesini yaptığı Bakacak Tepesi, Amasra Kalesi, Tahtacılar Çarşısı, Devrek)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

2 gece otelde konaklama

Otelde Açık Büfe  Kahvaltı

Otelde bir  akşam yemeği

Profosyonel Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Sınırsız ve guler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

İlk gün sabah kahvaltısı

Cam Teras giriş ücreti

Yedi göller giriş ücreti

Ferdi kaza sigortası

Öğlen yemekleri

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Antalya Çıkışlı Batı Karadeniz Turu 3 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 3 güne yayılmıştır. Antalya Çıkışlı Batı Karadeniz Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Antalya çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün

Antalya hareket belirlediğimiz saatlerde toplanma noktalarından sizleri alarak yolculuğumuza başlıyoruz.
HAREKET NOKTALARI
17:00 Alanya Alanyum Alışveriş Merkezi Önü
17:45 Manavgat Otogar Karşısı Çevre Yolu Kavşağı
18:30 Serik Magic life Mobilya önü ( Anayol üzeri )
20:00 Antalya Tolim Tur Ofis Önü
21:00 Bucak Otogar Karşısı
22:30 Burdur Otogar İl Jandarma Komutanlığı Karşısı

2

2.Gün

BEYPAZARI-MUDURNU-BOLU ABANT-GÖLCÜK

Erken saatlerde ulaşacağımız Bey Pazarı’nda kahvaltımızı alıyor ve kahvaltı sonrasında gezimize başlıyoruz. Burada Osmanlı sivil mimarisinin en güzel örnekleri olan tarihi Beypazarı Evleri’nin fotoğraflarını çekebilir hediyelik eşyalar alabilir yöresel ürünlerden satın alabilirsiniz. Ayrıca bölge içerisinde olan küçük müzeleri de ziyaret edebilirsiniz. Beypazarı’ndaki gezimizi tamamladıktan sonra Mudurnu’ya doğru harekete geçiyoruz, küçük ve yeni gelişmekte olan Mudurnu’da kısa bir gezi yapıyoruz eğer saatimiz de uygun olursa öğle yemeğimizi de burada alabiliriz. Buradaki gezimizi de tamamladıktan sonra Bolu il sınırlarında bulunan dört mevsimde dört ayrı güzellikte doğa harikası tertemiz havası, bozulmamış güzelliğiyle, gönlünüzce soluklanabileceğiniz cennetten bir köşe Abant’a varıyoruz. Tertemiz dağ havasıyla çarpıcı güzellikler içindeki göl çevresinde gezinti yapabilir, göl kenarında kurulmuş olan köy ürünlerinin satıldığı pazarda alışveriş de yapabilirsiniz. Abant’taki serbest zamanımızın ardından başka bir güzellik olan Gölcük’e hareket ediyoruz, kalan tüm zamanımızı burada geçirdikten sonra konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.
Konaklama Bolu Emniyet Otel

3

3.Gün

YEDİGÖLLER-AMASRA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ilk gezi noktamız Yedigöller. 1642 hektar büyüklüğündeki Yedigöller Havzası, 1965 yılında milli park olarak korumaya alınan Yedigöller Havza’ya kayan kütlelerin vadilerin önlerini kapatması sonucu oluşan, yüzeysel ve yeraltı akışlarıyla birbirine bağlı sıralı bir şekilde 7 gölden oluşmaktadır. Size müthiş bir görsel şenlik sunacak olan Yedigöller de doyurucu bir gezi fırsatı bulacaksınız. Buradaki gezimizin ardından bir sonraki gezi durağımız olan Amasra’ya doğru harekete geçmek üzere araçtaki yerlerimizi alıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in Çeşmi Cihan diye adlandırdığı Amasra doğa güzelliği tarihi ve lüks restoranlarında sunulan deniz ürünleriyle meşhur, burada tüm bunları öğrenme ve yaşama şansına sahip olacaksınız. Buradaki gezimizin ardından akşam saatlerinde konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

Konaklama KİRAZLAR SUİT OTEL – GRAND ASTRA HOTEL

4

Day 4

CAM TERAS-SAFRANBOLU-YÖRÜK KÖYÜ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ilk gezi noktamız kristal teras olarak ta bilinen Cam Teras, Safranbolu İnce Kaya Kanyonu üzerinde koca bir dağın tepesinde kurulmuş seyir alanında adrenalin dolu bir keyif yaşayacaksınız. Buradaki serbest zamanımız ardından ikinci gezi noktamız olan Safranbolu’ya doğru harekete geçiyoruz. UNESCO tarafından koruma altına alınan Tarihi Safranbolu’ya geçiyoruz. İlk olarak dünyanın nadir açık namazgahlarından olan ve güzel bir Safranbolu görüntüsü sunan Hıdırlık Tepesi’ni ziyaret edip; Eski Safranbolu’yu, Hükümet Konağı’nı, Saat Kulesi’ni fotoğrafladıktan sonra Safranbolu’nun Eski Çarşı kısmına geçiyoruz. Burada Cinci Han ve Hamamı, Akçasu Kanyonu’nu da görerek; Kaymakamlar Konağı, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki Güneş Saati, Yemeniciler Arastası, İzzet Paşa Camii, Demirciler ve Bakırcılar çarşıları geziliyor. Lokum imalatı hakkında slayt gösterisini izledikten sonra alışverişleriniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Belirlediğimiz saatte toplanmamız ardından üçüncü gezi noktamız olan Yörük Köyü’ne harekete geçiyoruz. Yörük Köyü’nde Sipahioğlu Konağı, Köy Çamaşırhanesi ve köy ürünlerinin satıldığı pazarda yapacağımız keyifli gezimizin sonrasında Antalya’ya geri dönüş için araçlarımızdaki yerlerimizi alıyoruz.

Göller Harikası Abant Turu

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme