1 Gece 2 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Batı Karadeniz Turu; Karadeniz’in muhteşem yeşili ve denizi ile oluşan doğal güzellik yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çekmektedir ve bu güzellikleri görmek ve yaşamak isteyen seyahat gezginleri  için turlar düzenlenmektedir. Bunlardan biri de İstanbul çıkışlı Batı Karadeniz Turudur. Batı Karadeniz Turu genel itibari ile 2 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Batı Karadeniz Turu İstanbul  kalkışlı; İstanbul ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. İstanbul çıkışlı olacak Batı Karadeniz  Tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri İstanbul olarak düzenlenmektedir.

Batı Karadeniz Turu;

SAFRANBOLU ( tarihi ve kültürel dokusunu muhafaza etmedeki başarısından dolayı UNESCO tarafından `Dünya Mirası Kenti` listesine alınmış olan Safranbolu, Safranbolu`nun panoramik olarak en güzel şekilde görülebildiği Hıdırlık Tepesi, Hükümet Konağı ve Saat Kulesi, Kent Meydanı’nda bulunan Kazdağlıoğlu Camii ve Hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii ve Güneş Saati, Cinci Hoca Hanı (Özel işletme olduğu için panoramik olarak görülür), geleneksel Türk islam mimari uygulamasının en güzel örneklerinden biri olan Kaymakamlar Konağı, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Demirciler Arastası ve Akçasu Kanyonu, Yörük Köyü, Sipahioğlu Konağı)

AMASRA ( Amasra, Roma döneminde yapılmış olan Kuş Kayası Yol Anıtı, Fatih Sultan Mehmet`in Çeşm-i Cihan benzetmesini yaptığı Bakacak Tepesi, Amasra Kalesi, Tahtacılar Çarşısı, Devrek)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

1 gece otelde konaklama

Otelde açık büfe kahvaltı

Otelde bir akşam yemeği

Profosyonel Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Sınırsız ve güler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Cam Teras giriş ücreti

Safranbolu kent icerisinde golf arabası ile ulaşım

Öğlen yemekleri

Ferdi kaza sigortası

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Kapadokya Turu 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır. Kapadokya Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek İstanbul çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün İstanbul-Safranbolu

Tur Hareket Noktaları: 06.00 Beylikdüzü Shell Benzin İstasyonu

07.00 Zeytinburnu Metro İstasyonu yanı İSPARK otoparkı

07.30 Harbiye Ofis Önü

08.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı

08.15 Kartal Köprüsü

08.30 Çayırova McDonald`s

09.00 İzmit Halk Evi Önü

Siz değerli misafirlerimizi tercih ettiğiniz kalkış noktalarından aldıktan sonra sınırsız kramları eşliğinde Adapazarı-Düzce-Bolu-Gerede-Karabük güzergahı üzerinden, tarihi ve kültürel dokusunu muhafaza etmedeki başarısından dolayı UNESCO tarafından `Dünya Mirası Kenti` listesine alınmış olan Safranboluya ulaşıyoruz. Gezimize Safranbolu`nun panoramik olarak en güzel şekilde görülebildiği Hıdırlık tepesinde, bir taraftan yerleşimin tarihsel geçmişi ile ilgili bilgileri rehberimizden alırken diğer taraftan fotoğraflarımızı çekip çaylarımızı yudumlayarak başlıyoruz. Hükümet konağı ve saat kulesini buradan fotoğrafladıktan sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeği takiben kendinizi adeta bir film setinde hissedeceğiniz, bu özel yerleşimi gezmeye başlıyoruz. Kent meydanında bulunan Kazdağlıoğlu Camii ve Hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii ve Güneş Saati, Cinci Hoca Hanı ( Özel işletme olduğu için panoramik olarak görülür), geleneksel Türk islam mimari uygulamasının en güzel örneklerinden biri olan Kaymakamlar Konağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Köprülü Mehmet Paşa Camii, Demirciler Arastası ve Akçasu Kanyonu’nu gördükten sonra meşhur Safranbolu lokumunun yapılışı ile ilgili slayt gösterimi eşliğinde bilgiler alıyoruz. Sonrasında Yörük Köyü’ne geçiyor ve burada Sipahioğlu Konağı, Çamaşırhane ve yöresel ürünler pazarının gezilmesi için vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize geçiyor ve konaklıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Safran City Otel / Kadıoğlu Şehzade Konakları.

2

2.Gün Amasra-İstanbul

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Tokatlı Kanyonu’na hareket ediyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz kanyonun muhteşem doğası içerisinde çay kahvelerini yudumlayabilir, dileyenler de yerden 80 m yükseklikte bulunan cam terasın üzerinden kanyonun ürkütücü ama bir o kadar da heybetli manzarasını fotoğraflayabilirler. Tokatlı Kanyonu’ndan ayrıldıktan sonra sonbaharda kahverengi ve kırmızının ilkbahar aylarında ise yeşilin onlarca tonunu görebileceğimiz muhteşem manzaralar eşliğinde 1030 m rakımda bulunan Ahmet Usta Geçidi’ni aşıyor Bartın üzerinden Amasra`ya ulaşıyoruz. İlk olarak Roma döneminde yapılmış olan kuş kayası yol anıtını fotoğraflıyoruz. Sonrasında Fatih Sultan Mehmet`in Çeşm-i Cihan benzetmesini yaptığı bakacak tepesinden Amasrayı panoramik olarak fotoğraflıyoruz. Amasra gezimizde, limanı, kale yerleşimini, tahtacılar çarşısını rehberimizin renkli anlatıları eşliğinde dolaştıktan sonra, Amasra’nın dillere destan salatası eşliğinde mevsim balıkları ile öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından dönüş yolculuğumuza başlıyor ve Devrek`te meşhur baston işçiliği ile ilgili bilgileri aldıktan sonra araç içi ikramlar eşliğinde Mengen-Bolu güzergahı üzerinden İstanbul`a ulaşıyoruz. Bir sonraki organizasyonda görüşmek üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakıyoruz. Hoşçakalın.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme