1 Gece 2 Gün
Süre
21 Ekim-22 Ekim 2017
Tarih

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Aşk Festivali; 3. Aşk Festivali; ilçenin balık restoranları ve gurme lezzetleriyle tanınmış duraklarından Dalyan’da düzenlenmektedir. Konserden müzik ve şiir dinletilerine, dans gösterilerinden, aşk sohbetlerine kadar bir çok etkinliği içinde bulundurur. Yaşanmış bir hikayeden ilham alan Aşk Festivali’nin esinlendiği kökler 1935-1980 yılları arasında yeni adıyla Dalyan olan Köste’de yaşamış olan sağır ve dilsiz bir gence dayanıyor. Genç adam, Sakız Adası’nda yaşayan sevdiğine ulaşabilmek için tenekelerden kayık, çuvaldan uçurtmalar yaparak çeşitli yollarla Sakız Adası’na gitmiş, onu görebilmek için tek başına sadece taş ve çamur kullanarak üç kez farklı yüksekliklerde kuleler inşa etmiştir. Bu güzel festivali kaçırmak için İzmir çıkışlı Aşk Festivali turu düzenlenmektedir. Bu güzel yerlere için  Tur genel itibari ile 2 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. İzmir kalkışlı ve İzmir ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. İzmir çıkışlı olacak Aşk Festivali gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri İzmir  olarak düzenlenmektedir.

AŞK FESTİVALİ

ÇEŞME (Festivalde yapılacak olan etkinlik ve gösteri yerleri, Çeşme sokakları, Alaçatı Sokakları)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

Otelde 1 gece  konaklama

Otelde 1 açık büfe kahvaltı

Otelde 1  akşam yemeği

Profosyonel Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Sınırsız ve güler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

İlk gün sabah kahvaltısı

Öğlen yemekleri

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Aşk Festivali turu 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır. Aşk Festivali turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek İzmir çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

 

1

1.Gün İzmir-Çeşme

Sabah Saat 08:00 Karşıyaka Escantur Acenta önü, 08:10 Bostanlı İskele Karşısı, 08:20 Girne Caddesi, 08.40 Bornova E.Ü.H, 09.00 Üçyol PizzaPizza, 09:20 Üçkuyular Opet önünden misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah kahvaltımızı uygun bir restoranda aldıktan sonra, keyifli bir yolculuk sonunda, son yılların en gözde tatil beldesi olan Çeşme’ye varıyoruz. 3. Aşk Festivali; ilçenin balık restoranları ve gurme lezzetleriyle tanınmış duraklarından Dalyan’da düzenlenecek. Konserden müzik ve şiir dinletilerine, dans gösterilerinden, aşk sohbetlerine kadar bir çok etkinliği içinde buluyoruz. Yaşanmış bir hikayeden ilham alan Aşk Festivali’nin esinlendiği kökler 1935-1980 yılları arasında yeni adıyla Dalyan olan Köste’de yaşamış olan sağır ve dilsiz bir gence dayanıyor. Genç adam, Sakız Adası’nda yaşayan sevdiğine ulaşabilmek için tenekelerden kayık, çuvaldan uçurtmalar yaparak çeşitli yollarla Sakız Adası’na gitmiş, onu görebilmek için tek başına sadece taş ve çamur kullanarak üç kez farklı yüksekliklerde kuleler inşa etmiş festivalimiz ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2

2.Gün Çeşme-İzmir

Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp Çeşme’de serbest zamanımızın ardından, Alaçatı’ya varıyoruz. Alaçatı sokaklarını dolaşarak günün keyfini çıkarıyoruz. ve sonrasında İzmir’e dönmek üzere yola koyuluyoruz. Yolda gerekli molaları verdikten sonra akşam saatlerinde İzmir’e dönüyoruz. Bir dahaki tur organizasyonunda buluşmak üzere siz misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme