1 Gece 2 Gün
Süre
11 Kasım- 12 Kasım 2017
Tarih

Antakya Turu; İstanbul çıkışlı genel itibari le 2 günlük bir turu kapsar. Antakya turu içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Antakya Turu İstanbul kalkışlı ve İstanbul ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. İstanbul çıkışlı olacak Antakya Turu gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri İstanbul olarak düzenlenmektedir. Anadolu’nun şüphesiz en verimli topraklarının birinin üzerinde bugünlerde sadece bereket değil, tarih fışkırıyor. Arkeologların tarih bulmacasının eksik kalmış kısımlarını bulduğu toprakların öyküsünü hep birlikte incelemeye gidiyoruz. Antakya’nın doğal güzelliklerini, daha da yakından inceleme fırsatı yakalayacağız. Çan, ezan, hazzan sesleri ile üç dinin birlikte yaşandığı, tarihte ile defa aydınlatılan caddesi, 2015 yılında hizmete açılmış Arkeoloji Müzesi, leziz yerinde lezzetli künefe tatlısı ile bu özel gezide sizleri arkeolojiye dokunmaya çağırıyoruz. Antakya turumuzda yukarıda belirtilen bütün güzellikleri görme ve yaşama fırsatımız olacaktır.

Antakya Turu;

ANTAKYA

ANTAKYA ( 2015 yılında hizmete açılmış olan Arkeoloji Müzesi, St.Pieere Kilisesi, Habib-i Neccar Cami, Ortodoks Kilisesi, Kataolik Kilisesi, Havra Kilisesi, Affan Kahvesi, Herad Caddesi, Antakya Antik Cam Evi, Hatay Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi, Ulu Cami, Uzun Çarşı, Samandağ, Vakıflı Köyü, Hıdırbey Köyü, Titus Tüneli, Beşikli Mağara, St.Limon Manastırı, Mecma’ül- Bahreyn Türbesi )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Antakya’da Savon Otel’de bir gece yarım pansiyon konaklama

Geci boyunca konforlu araç ile ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı-Hatay gidiş dönüş uçak biletleri

Programlarda belirtilen müze ve ören yeri giriş ücretleri

Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası

Otoban ve otopark ücretleri

Bilgi Notları

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınan ekstra içecekler

Otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Seyahat sağlık ve İptal Sigortası

Antakya turu 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır. Antakya Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek İstanbul çıkışlı olarak gerçekleşecektir.

1

1. Gün İstanbul-Antakya

Saat 08.00 da Sabiha Gökçen Havalimanı Mado Kafe önünde buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından PC 2130  sefer sayılı uçuşu ile 09:20’de Hatay Havalimanı’na hareket ediyor  10:55’te varıyoruz. Transfer aracımız ile buluştuktan kent gezimize başlıyoruz. Çan ve ezan seslerinin birbirine karıştığı inançlar ve barış simgesi bu güzel kentte ilk durağımız 2015 yılında açılmış, tematik çalışmalar ile tarihin adeta canlandırıldığı Arkeoloji Müzesi oluyor. Burada farklı antik kentlerde yapılmış kazı çalışmalarında gün yüzüne çıkartılmış, çoğunluğu mitolojik sahneleri barındıran mozaikleri ve diğer eserleri görüyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde bu müzeyi gezdikten sonra St. Pierre Kilisesi’ni geziyor ve öğle yemeğimiz için mola veriyoruz. Yürüyüş turumuzda ise Antakya şehir merkezinde Anadolu’da yapılmış ilk camii olan Habib-i Neccar Camii, Ortodoks Kilisesi, Katolik Kilisesi, Havra, Affan Kahvesi, tarihte ilk ışıklandırılmış cadde olan Herod Caddesi, Antakya sokakları ve evlerini keşfediyor, Antakya Antik Cam Evi, Hatay Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Müzesi’ni geziyoruz. Ulu Cami ve Uzun Çarşı ile günün son ziyaretlerini tamamlıyoruz. Verilecek serbest zamanının ardından, şehir merkezindeki 1860lı yıllarda yapılmış konaktan dönüştürülmüş Savon Otel’e giderek giriş işlemleri sonrası akşam yemeğini otelimizde alıyoruz.

2

2.Gün Antakya-İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Harbiye’de yer alan hikayesinde Daphne’nin gözyaşlarından oluştuğu rivayet edilen şelalede kısa bir gezinin ardından Samandağ’a doğru hareket ediyoruz. Güzergâhımızda Hıdırbey Köyü içerisinde yer alan bilim adamlarına göre 1200 yıllık çınar ağacı Musa Ağacı’nı ardından Türkiye sınırları içerisinde tamamı Ermeni nüfusa sahip tek köy Vakıflı Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Ermeni Kilisesi’ni gezdikten sonra, Vakıflı Köyü’nde yapılmış ev likörleri, şarapları ve reçellerinden alma şansımız olacak. Sonra Antik kenti mağara içlerinde barındıran 2000 yıllık geçmişi olan Titus Tüneli ve Beşikli Mağara’yı geziyoruz. Ardından Hz. Musa ve Hızır buluştuğu yer yani “Mecma’ül-Bahreyn” kabul edilen türbe ziyareti yapıyor ve öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrasında 80 metrelik onlarca dev rüzgâr tribünleri arasından geçerek Samandağ ile Antakya arasında deniz seviyesinden 479 m. yükseklikteki 5. yy.’da yapılmış ve hristiyanlık dünyasının her yanından ziyaret edilen St. Simon Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizi tamamlamamızın ardından Hatay Havalimanı’na gidiyoruz. PC 2135  seferi ile 22:25’te İstanbul’a hareket ediyoruz. 00:05 te Sabiha Gökçen Havalimanı’na varıyoruz.

TUR ÜCRETİ (NAKİT VEYA TEK ÇEKİM)
İki Kişilik Odada Kişi Başı 995 TL
Tek Kişilik Oda 1095 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı 975 TL

25 Kasım-26 Kasım 2017

24 Şubat-25 Şubat 2018

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme