1 Gece 2 Gün
Süre
18 Kasım-19 Kasım 2017
Tarih

Ankara Kalkışlı Kapadokya; 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan bölgedir. Oluşan bu doğal güzellik yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çekmektedir ve bu güzellikleri görmek ve yaşamak için turlar düzenlenmektedir. Bunlardan biri de Ankara Kalkışlı Kapadokya turudur. Bu tur genel itibari le 2 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Ankara Kalkışlı Kapadokya turu Ankara kalkışlı ve Ankara ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. çıkışlı olacak Ankara Kalkışlı Kapadokya tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Ankara olarak düzenlenmektedir.

Ankara Kalkışlı Kapadokya ;

AKSARAY (Ihlara Vadisi, Ağaçaltı Kilisesi, Narlıgöl, Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirleri)

NEVŞEHİR (Üzüm Bağları, Üç Başlı Peribacaları ile ünlü Paşabağları, Şekiller Vadisi olarak bilinen Dervent Vadisi, Kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp, Türkiye’nin en büyük 3. şarap atölyesi olan Turasan Sarap Mahzenleri, 3 güzeller olarak bilinen Peri Bacaları, Uçhisar Kalesi, Çömlek Atolyesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Avanos, Onyx Taş Atölyesi)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

1 gece otelde konaklama

Otelde Açık Büfe  Kahvaltı

Otelde bir  akşam yemeği

Profosyonel Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Sınırsız ve guler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Öğlen yemekleri

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Ankara Kalkışlı Kapadokya turu 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır. Ankara Kalkışlı Kapadokya turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Ankara çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün Ankara-Nevşehir

Sabah saat 07.00’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden, 07.30’da Ümitköy Galleria Avm önünden, Kapadokya yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız Türkiye’nin en büyük tuz rezervlerine sahip Tuz Gölü’nü fotoğraflayıp yolumuza devam ediyoruz ve Uçhisar Kalesi’nin yanı başında fotoğraf molası ardından Kapadokya’nın gezilebilen en büyük ve en uzun vadisi olan Güvercinlik Vadisi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman. Yemekten sonra Göreme Açıkhava Müzesi’ni ziyarete gidiyoruz. Bu keyifli müze gezimizden sonra Paşabağ Vadisi’nde yanardağlardan püsküren lavların milyonlarca yıl boyunca akarsuların ve rüzgarın aşındırması ile şekillenen mantar şeklindeki peri bacalarını göreceğiz. Peribacalarının arasında keyifli bir yürüyüş yaparak bolca fotoğraf çektikten sonra, peri bacalarının şekillerinin bazı canlılara benzetilmesi nedeniyle Hayal Vadisi olarak da adlandırılan Dervent Vadisi’ne gidiyoruz. Yöresel Onyx taşı atölyesinde gezi ve alışveriş için serbest zamanımız var. Dileyen misafirlerimizin deneme fırsatı bulacakları, çanak çömlek yapımı ile ünlü Avanos’a hareket ediyoruz. Avanos, toprağın şekillendirilerek kap, kacağa dönüştürüldüğü ve toprağın sanat olduğu tek merkezdir. Burada da birbirinden güzel peribacalarını görmeniz mümkün. Avanos’taki taş köprüyü, Zelve manzarasını, birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış konak ve evleri görüyoruz. Kapadokya’daki mistik, bilgi dolu, yoğun, yorucu ama keyifli gezimize akşam yemeği ve konaklama için ara vererek otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz için ekstra Türk Gecesi organize edebiliriz. Konaklama ve akşam yemeği Dinler Otel Ürgüp’te.

2

Nevşehir-Ankara

Sabah kahvaltı sonrası Derinkuyu veya Kaymaklı Yeraltı Şehri’ni gezmeye gidiyoruz. Kapadokya bölgesinde yüzlerce yeraltı şehri bulunsa da birbirlerine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirleri gerek Ihlara yolu üzerinde bulunmaları gerekse iyi korunmuş ve restore edilmiş olmaları nedeniyle ön plana çıkmaktadırlar. Ihlara Vadisi’ne hareket ediyoruz. Müthiş doğası, vadi içine oyulmuş kiliseleri, Melendiz Çayı’nın büyüleyici görüntüsü ile Ihlara inanılmaz güzellikte bir atmosfere sahip. Vadide tam 380 basamak iniyor ve bugün çok azı ayakta kalan onlarca kiliseyi görüyoruz. Hava şartları müsait ise vadide keyifli bir yürüyüş yapılabilir. Öğle yemeği ardından Ankara’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

İki Kişilik Odada Kişibaşı 300 TL
Odada Üçüncü Kişi 270 TL
Tek Kişilik Oda 345 TL
3-6 Yaş Çocuk Ücreti 200 TL
7-12 Yaş Çocuk Ücreti 255 TL
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Kapadokya Turu

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme