1 Gün
Süre
29 Ekim 2017
Tarih

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Ankara Çıkışlı Amasra Turu; Amasra, Bartın ilinin 17 kilometre kuzeyindedir. Şehir, kuzeye doğru uzanan bir yarımada üzerinde, iki koylu bir yarımada biçiminde kurulmuştur. Yarımadanın uzunluğu 1,5 kilometredir. Doğusunda ve batısında iki koyu vardır. Doğusunda bulunan yarımadaya ” Büyük Liman”, batısındaki yarımadaya ise ”Küçük Liman” adı verilmiştir. Yeşilin her tonunun bir arada seyredebildiği, Karadeniz kıyı şeridi ve dağınık tepeler üzerinde kurulan Amasra, tarihi turistlik şirin bir liman şehridir. Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp yeşilin ve mavinin huzurunu yaşamak isteyen misafirlerimiz için turlar düzenlenmektedir. Bunlardan biri de Ankara Çıkışlı Amasra Turu’dur.  Bu tur genel itibari le 1 günlük bir turu kapsar. Ankara Çıkışlı Amasra Turu Ankara kalkışlı ve Ankara ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. çıkışlı olacak Ankara Çıkışlı Amasra Tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Ankara olarak düzenlenmek.

Ankara Çıkışlı Amasra Turu;

(Kral Heykeli, Roma’nın simgesi kartal figüründen oluşan Kuş Kayası Yol Anıtı, Bakacak Tepesi, Tavşan Adası, Roma döneminde yapılan adanın en yüksek yerinde denizciler için bir fener barındıran Amasra Kalesi, önemli iki limanı olan Büyük ve Küçük Liman, Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde, Amasra halkının dağlardan kestikleri şimşir ve ıhlamur ağaçlarından yaptıkları ağaç eşyaları burada satarak geçimlerini sürdürdüklerini yazdığı Çekiciler Çarşısı)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

  • Ulaşım
  • Çevre gezileri
  • Milli park, müze ve ören yeri girişleri
  • Araç içi kahvaltı
  • Öğle yemeği
  • Rehberlik hizmeti
  • Ayder Turizm refakati ve ikramlar

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

  • Özel harcamalar
  • Öğle yemeğindeki içecekler

Ankara Çıkışlı Amasra Turu 1 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 1 güne yayılmıştır. Ankara Çıkışlı Amasra Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Ankara çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

Diğer yurtiçi turlarımızdan haberdar olmak için yurtiçi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Turlarımızla ilgili bilgi almak için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

1

1.Gün

Sabah saat 07.30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünde, 08.00’da Ümitköy Galleria Avm önünde buluşarak, şehrin yorucu temposundan kaçarak kendimizi yeşil ve mavinin doyumsuz manzarasına bırakacağımız Karadeniz’in şirin kasabası Amasra’ya hareket. Anadolu’nun ilk turizm merkezlerinden biri olarak kabul edilen Amasra’ya giderken yolumuz üzerinde Roma döneminden kalma Kral Heykeli ve Roma’nın simgesi kartal figüründen oluşan Kuş Kayası Yol Anıtı’nı görüyoruz. Amasra’nın kuş bakışı manzarasının en iyi alındığı nokta olan Bakacak Tepesi’nden Amasra’nın doyumsuz manzarasını ve karşıdaki Tavşan Adası’nı seyrediyoruz. Öğle yemeğinde Amasra’nın olmazsa olmazı balık ve salata keyfi için merkeze iniyoruz. Daha sonra Roma döneminde yapılan adanın en yüksek yerinde denizciler için bir fener barındıran Amasra Kalesi, önemli iki limanı olan Büyük ve Küçük Limanı’nın görülmesi. Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde, Amasra halkının dağlardan kestikleri şimşir ve ıhlamur ağaçlarından yaptıkları ağaç eşyaları burada satarak geçimlerini sürdürdüklerini yazdığı Çekiciler Çarşısı’nda sevdiklerinize hediyelik eşyalar alabileceğiniz bir alışveriş molası veriyoruz. Belirlenen saatte Ankara’ya hareket ediyoruz. Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm’in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme