9 Gece 10 Gün
Süre
12 Eylül-21 Eylül 2018
Tarih

Anadolu Turu; Anadolu kelimesi Yunanca güneşin doğduğu yer anlamına gelen “Anatoli” dan doğmuştur. Romalılar, kendi topraklarına göre doğuda kaldığından buraya doğu toprağı anlamında Thema Anadolia demişlerdir. Anadolu isminin bir bölge adı olması ise Selçukluların Anadoluya gelmesiyle başladı. Tarihi yapılarını, doğal güzelliklerini ve sunduğu lezzet şölenini sizlere yaşatmak için Anadolu’ya seyahat acentaları tarafından binlerce tur düzenlenmektedir.Bunlardan bir taneside Çanakkale çıkışlı Anadolu Turu’dur. Çanakkale çıkışlı Anadolu Turu genel itibari ile 9 gece 10 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Anadolu Turu Çanakkale kalkışlı ve Çanakkale ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Çanakkale çıkışlı olacak tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Çanakkale olarak düzenlenmektedir.

Anadolu Turu;

( Alaçatı, Meryem Ana, Eski Rum Evleri ile meşhur Şirince, Bodrum Kalesi, Sualtı Arkeoloji Müzesi, Maydos Kapısı, Zeki Müren Evi, yeşille mavinin buluştuğu yer Gümüşlük, Fethiye, Ölüdeniz, Saklıkent, Kaş, Kemer, Hadrian Kapısı, Antalya Saat Kulesi, Kaleiçi, Atatürk Evi, Manavgat Şelalesi, Din Mağarası, Anamur, Cennet-Cehennem Mağaraları, Narlıkuyu, Mozaik Müzesi, Atahan Manastırı, Mersin Panoramik Turu, Kız Kalesi, Saint Paul Kilisesi, Yedi Uyurlar Mağarası, Adana Panoromik Turu ,Antakya, Saint Pierre Kilisesi ,Hatay Arkeoloji Müzesi ,Habib-i Necar Camisi, Asi Nehri, Titus Tünel, Adalı Konağı, Affan Kahvesi, Uzun Çarşı, Gaziantep, Zeugma Müzesi, Gaziantep Kalesi, Mutfak Müzesi, Bakırcılar Çarşısı, Kayseri Pastırma Alışverişi, Kapadokya, Ağzıkarahan Kervansarayı, Göreme Açık Hava Müzesi, Kaya Kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri) Şarap Mahzenleri, Mustafa Paşa-Üç Hisar Kalesi, Üç Güzeller Peribacaları, Çavuşin Ören Yeri, Kapadokya, Paşabağ (Keşişler Vadisi) – Dervent Vadisi-Güvercinlik Vadisi Ihlara Vadisi-Hacıbektaş-ı Veli-Derinkuyu Yeraltı Şehri, Konya Panoromik Şehir Turu )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks otobüslerle ulaşım

4 ve 5 Yıldızlı otellerde konaklama

Sabah kahvaltısı

Akşam yemeği

Profesyonel rehberlik

Seyahat Sağlık Sigortası

Araç içi sıcak-soğuk servis

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Öğle yemeği

Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

Anadolu Turu 10 gün 9 gece  gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 10 güne yayılmıştır. Anadolu Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Çanakkale çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

 

1

1.Gün

ÇANAKKALE – ALAÇATI – BODRUM

Çanakkale Cumhuriyet Meydanından 02.00 da hareket ile yola çıkıyoruz. İlk durağımız ; Alaçatı, Meryem Ana, Eski Rum Evleri ile meşhur Şirince, Bodrum otele yerleşme ve akşam yemeği.

2

2.Gün

BODRUM – FETHİYE

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından; Bodrum Kalesi, Sualtı Arkeoloji Müzesi, Maydos Kapısı, Zeki Müren Evi, yeşille mavinin buluştuğu yer Gümüşlük, Fethiye Otel’e yerleşme ve akşam yemeği

3

3.Gün

FETHİYE – ANTALYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından; Ölüdeniz, Saklıkent, Kaş, Kemer otele yerleşme ve akşam yemeği.

4

4.Gün

ANTALYA MERSİN- SİLİFKE

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından; Hadrian Kapısı, Antalya Saat Kulesi, Kaleiçi, Atatürk Evi, Manavgat Şelalesi, Din Mağarası, Anamur otele yerleşme ve akşam yemeği.

5

5.Gün

ANAMUR – SİLİFKE –ADANA-ANTAKYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından; Cennet–Cehennem Mağaraları, Narlıkuyu, Mozaik Müzesi, Atahan Manastırı, Mersin Panoramik turu, Kız Kalesi, Saint Paul Kilisesi, Yedi Uyurlar Mağarası, Adana Panoromik Turu, Antakya otelimize yerleşme ve akşam yemeği

6

6.Gün

ANTAKYA – GAZİANTEP

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından; Saint Pierre Kilisesi, Hatay Arkeoloji Müzesi, Habib–i Necar Camisi, Asi Nehri, Titus Tünel, Adalı Konağı, Affan Kahvesi, Uzun Çarşı, Gaziantep otelimize yerleşme ve akşam yemeği

7

7.Gün

GAZİANTEP –KAYSERİ – KAPADOKYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından; Zeugma Müzesi, Gaziantep Kalesi, Mutfak Müzesi, Bakırcılar Çarşısı, Kayseri Pastırma Alışverişi Kapadokya otelimize yerleşme ve akşam yemeği.

8

8.Gün

KAPADOKYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından; Ağzıkarahan Kervansarayı, Göreme Açık Hava Müzesi, Kaya Kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri) Şarap Mahzenleri, Mustafa Paşa–Üç Hisar Kalesi, Üç Güzeller Peribacaları, Çavuşin Ören Yeri, Kapadokya otelimize yerleşme ve akşam yemeği. Dileyen Misafirlerimiz ile Türk Gecesine katılım.

9

9.Gün

KONYA

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından; Paşabağ (Keşişler Vadisi) -Dervent Vadisi–Güvercinlik Vadisi Ihlara Vadisi-Hacıbektaş-ı Veli-Derinkuyu Yeraltı Şehri, Konya panoromik şehir turu.

10

10.Gün

Belirlenen saatte Çanakkale’ye dönüş.

2 Mayıs-11 Mayıs 2018 21 Nisan-30 Nisan 2018

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme