1 Gün
Süre
29 Ekim 2017
Tarih

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Amasra Turu; Amasra bulunduğu konum itibari ile tam anlamı ile insana huzur veren bütün yorgunlukları unutturan insana yaşadığını hissettiren birden fazla  doğal güzellikleri içinde barındıran yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çeken ve bu güzellikleri görmek ve yaşamak iteyen insanlara birden fazla turlar düzenlenmektedir. Bunlardan biri de Malatya çıkışlı Kapadokya Turudur. Genel itibari le 3 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Amasra Turu Malatya kalkışlı ve Malatya ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Malatya çıkışlı olacak tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Malatya olarak düzenlenmektedir.

Bu turumuz ve Türkiye’nin tüm şehirlerinden kalkışlı turlar için lütfen turlar sayfamızı ziyaret ediniz. Tüm seyahat planlarınız için biletiniz turları her zaman yanınızda.

Amasra Turu;

AMASRA ( Anadolu’nun ilk turizm merkezlerinden biri olarak kabul edilen Amasra, Roma döneminden kalma Anadolu’nun ilk ve tek yol anıtı olma özelliği olan yufka kabartma tekniği ile kayalara oyulmuş Kral Heykeli ve Roma’nın simgesi kartal figüründen oluşan Kuş Kayası Yol Anıtı, Amasra’nın kuş bakışı manzarasının en iyi alındığı nokta olan Bakacak Tepesi, Tavşan Adası, Roma döneminde yapılan adanın en yüksek yerinde denizciler için bir fener barındıran Amasra Kalesi, önemli iki Limanı Büyük ve Küçük Limanı, Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde, Amasra halkının dağlardan kestikleri şimşir ve ıhlamur ağaçlarından yaptıkları ağaç eşyaları burada satarak geçimlerini sürdürdüklerini yazdığı Çekiciler Çarşısı )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

  • Lüks araçlar ile ulaşım
  • Çevre gezileri
  • Milli park, müze ve ören yeri girişleri
  • Öğle yemeği
  • Rehberlik hizmeti
  • Sınırsız güleryüz ve acenta refakati ve ikramlar

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Özel Harcamalar

Öğle yemeğindeki içecekler

Amasra Turu 1gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde1 güne yayılmıştır. Amasra Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Malatya çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün Amasra

Sabah saat 07.30’da Atatürk Lisesi önünde, 08.00’da Ümitköy Galeria önünde buluşarak, şehrin yorucu temposundan kaçarak kendimizi yeşil ve mavinin doyumsuz manzarasına bırakacağımız Karadeniz’in şirin kasabası Amasra’ya hareket. Anadolu’nun ilk turizm merkezlerinden biri olarak kabul edilen Amasra’ya giderken yolumuz üzerinde Roma döneminden kalma Anadolu’nun ilk ve tek yol anıtı olma özelliği olan yufka kabartma tekniği ile kayalara oyulmuş Kral Heykeli ve Roma’nın simgesi kartal figüründen oluşan Kuş Kayası Yol Anıtı’nı görüyoruz. Amasra’nın kuş bakışı manzarasının en iyi alındığı nokta olan Bakacak Tepesi’nden Amasra’nın doyumsuz manzarasını ve karşıdaki Tavşan Adası’nı seyrediyoruz. Öğle yemeğinde Amasra’nın olmazsa olmazı balık ve salata keyfi için merkeze iniyoruz. Daha sonra Roma döneminde yapılan adanın en yüksek yerinde denizciler için bir fener barındıran Amasra Kalesi, önemli iki Limanı Büyük ve Küçük Limanı görülmesi. Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde, Amasra halkının dağlardan kestikleri şimşir ve ıhlamur ağaçlarından yaptıkları ağaç eşyaları burada satarak geçimlerini sürdürdüklerini yazdığı Çekiciler Çarşısı’nda sevdiklerinize hediyelik eşyalar alabileceğiniz bir alışveriş molası veriyoruz.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme