1 Gece 2 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Afyon Çıkışlı İstanbul Turu; İstanbul, en güzel yerleri, en güzel semtleri ile dünya üzerinde sayılı tatil merkezlerindendir. İstanbul’un gezilecek yerleri, sahilleri ve tarihi yerleri yerli ve yabancı turistler için her zaman çekici etki yaratmıştır. Yaklaşık 15 milyon kişiyi barındıran İstanbul’un, iş olanakları, yaşam standartları açısından cazip olması, Türkiye’nin her kentinden insanları çekmesine ve burada bir kültür mozaiği oluşturmasına neden olmuştur. Bu kültüre, tarihe, mozaiğe, kısacası İstanbul’a tanık olabilmeniz için İstanbul’da gezilecek yerlerini Biletiniz.com ayrıcalığı ile keşfedebilirsiniz. Bu şehir yıllarca ve halen milyonlarca insanın ziyaret noktası olmuştur ve bu yüzden binlerce tur düzenlenir bunlardan biride Afyon Çıkışlı İstanbul Turu’dur. Afyon Çıkışlı İstanbul Turu genel itibari le 2 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Afyon Çıkışlı İstanbul Turu Afyon kalkışlı ve Afyon ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Afyon çıkışlı olacak tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Afyon olarak düzenlenmektedir.

Afyon Çıkışlı İstanbul Turu;

(Topkapı Sarayı, Kutsal Emanetler, Yerebatan Sarayı, Ayasofya Müzesi, 6 minaresiyle İstanbul’un simgesi olan Sultan Ahmet (MAVİ) Camii, Panaroma1453 Müze, Dolmabahçe Sarayı, Tarihi Eminönü Balıkçısı, Boğaz’da tekne turu, Teleferik ile Piyer-Loti, Eyüp Sultan Camii)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

1 gece otelde konaklama

Otelde Açık Büfe  Kahvaltı

Otelde bir  akşam yemeği

Profosyonel Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Öğlen yemekleri

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Afyon Çıkışlı İstanbul Turu 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır. Afyon Çıkışlı İstanbul Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Afyon çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün

Cumartesi gecesi saat 01:30’da misafirlerimizi Afyon’dan alıp İstanbula hareket ediyoruz. Uygun yerlerde mola vererek araç içi ikramlarımız eşliğinde yolculuğumuza devam ediyoruz. İstanbul’da alacağımız sabah kahvaltısının ardından rehberimiz eşliğinde İstanbul gezimiz başlıyor. İlk ziyaret yerimiz Marmara’ya ve boğaza hakim bir tepe üzerinden 400 yıl boyunca Osmanlı sultanlarına konutluk ermiş olan Topkapı Sarayı’nı ve Kutsal Emanetler’i ziyaret. İkinci ziyaret yerimiz Bizans Dönemi’nin en önemli su sarnıçlarından biri olan Yerebatan Sarayı’nı ziyaret. Ardından İmparator Justinien zamanında klise olarak inşa edilmiş olan dünyaca ünlü Ayasofya Müzesi’ni ziyaret. 6 minaresiyle İstanbul’un sembolü olan Sultan Ahmet (MAVİ) Camii’ni ziyaret ardından otele varış, konaklama ve akşam yemeği otelde.

2

2.Gün

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltımızın sonrasında günün ilk ziyareti Topkapı semtinde bulunan İstanbul’un fethini bizlere tekrardan yaşatacak Panaroma1453 Müze oluyor. Sonrasında Atamızın son dönemlerini geçirdiği ve hayata gözlerini yumduğu mimarlık harikası Dolmabahçe Sarayı’na geçiyoruz. Sarayın Haremlik-Selamlık bölümü, Atamızın odasını, çalışma salonunu, Kristal Merdivenleri, İmparator Kapısı ve Mavi Salon görülmeye değer mekanlarından. Saray ziyareti sonrası Haliç’in diğer tarafına geçerek Eminönü’ne gelerek öğle yemeği için Tarihi Eminönü Balıkçısında balık-ekmek keyfiyle öğle yemeğimiz sonrasında boğazda tekne turuna çıkmak üzere iskelenin yolunu tutuyoruz. İstanbul’u boğazdan keşfetme imkanı bulurken tarihi yalıları, sarayları, asma köprüleri, camileri, hisarları, Kız Kulesi’ni ve boğazın her iki yakasını süsleyen daha nice yapıları yakından görerek fotoğraflıyoruz. Boğaz turumuz sonrasında Eyüp’e geliyor ve teleferik ile Piyer-Loti’ye çıkarak çaylarımızı Haliç’in eşsiz güzelliği karşısında içiyoruz. Sonrasında Eyüp Sultan Camii’sini ve akşam yemeği için sertbest zamanımız oluyor. Sonrasında Denizli’ye dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Keyifle geçen yolculuğumuz sonrasında Denizli’ye dönüyor ve bir başka gezimizde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme