ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Abant Mudurnu Turu; Doğal güzelliği ve sakinliği ile yerli yabancı turistlerin ilgi odağı olan Bolu için çok fazla tur gerçekleştirilmektedir. Bunlardan biri de 26-28 Eylül 2017’de gerçekleşecek olan Abant Mudurnu Turudur. Abant Mudurnu Turu genel itibari le 3 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Abant Mudurnu Turu Mersin kalkışlı ve Mersin ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Mersin çıkışlı olacak tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Mersin olarak düzenlenmektedir. Bu turumuzda İşbankası ve Akbank’a özel 4, 6 ve 9 taksit imkanı bulunmaktadır.

Abant Mudurnu Turu;

BOLU-ABANT-MUDURNU-GÖYNÜK-BEYPAZARI-AYAŞ

BOLU (Abant ve Abant Gölü, Mudurnu, Yıldırım Beyazıt Cami, Tarihi dokusu ile bilinen Armutçular Konağı, Göynük, Fatih Sultan Mehmet’in hocası ve mikrobu bulan ilk kişi olan Hoca Akşemsettin’in Akşemsettin Türbesi, büyüleyici manzarası ile bilinen Zafer Kulesi, Ayaş, şehrin panaromik olarak görüldüğü en güzel noktası olarak bilinen Hıdırlık Tepesi, 3000 eski evin bulunduğu eski Beypazarı, Kurşunlu Cami, İncili Cami, en güzel gümüşlerin yer aldığı Gümüşçüler Çarşısı, Alaattin Sokağı, İnözü Vadisi )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Otobüs ile ulaşım ve seyahat sırasında otobüste ikramlar.
Ayaş 5* Prestige Hotel’de 1 gece yarım pansiyon konaklama
Otelde 1 adet açık büfe akşam yemeği, 1 adet açık büfe sabah kahvaltısı
Zorunlu Seyahat Sigortası

Rehberlik hizmeti

Sınırsız acenta refakati ve güleryüz

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

İlk gün sabah kahvaltısı
Otelde alınacak ekstralar (minibar, telefon, akşam yemeğinde alınacak içecekler)

Program dışı ekstra harcamalar,

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Abant Mudurnu Turu 3 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 3 güne yayılmıştır. Abant Mudurnu Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Mersin çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

 

1

1.Gün Mersin-Pozantı-Aksaray-Gölbaşı-Abant

Akşam saat 21:00’da Mersin Tevfik Sırrı Gür stadyumu önünden
Saat 21:30’da Tarsus Nusrat Mayın Gemisi önünden
Saat 22:15’da Adana Tren istasyonu önünden Abant’a hareket Pozantı, Aksaray, Gölbaşı üzeri yolculuğumuza devam ediyoruz.

2

2.Gün Abant-Mudurnu-Göynük

Sabah saatlerinde Abant Bolu’da tesislerde serbest kahvaltı sonrası Abant Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Göl kıyısında yürüyüş ve fotoğraf çekmek için serbest zaman. Dileyenler ise fayton veya atla gezinti yapabilirler. Abant gezisi sonrası Osmanlı Dönemi’nden kalma eserleri kadar tavuk çiftlikleriyle de nam salmış Mudurnu’ya varıyoruz. Osmanlının ilk dönem eserlerinden olan Yıldırım Bayazıt Camii ve Hamamı’nı geziyoruz. Bu gezilerin ardından bölgedeki Rumlardan etkilenerek yapılan Armutçular Konağı’nı dışarıdan görüyoruz. Mudurnu’daki gezilerimizi bakırcılar ve eski çarşıları gezerek tamamlıyoruz. Bölgeye gelen ilk Türklerin yerleştiği, Fatih Sultan Mehmet’in hocası olan ve Pasteur’dan 400 sene önce mikrobu ilk bulan Akşemsettin’ in memleketi Göynük’e hareket ediyoruz. Şehirde Akşemsettin Türbesi’ni, Romalılar Dönemi’nden beri kullanılan hamam ve 1923–24 yılları arasında istiklal zaferimizin anısına yapılmış 1960’da tekrardan restore edilmiş Zafer Kulesi’ne çıkıp Göynük’ü yukardan da fotoğraflama imkânı buluyoruz. Serbest zamanın ardından Ayaş’a hareket. Ayaş 5* Prestige Hotel’e varış ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz kaplıca otelimizin termal havuzlarından ücretsiz faydalanabilirler.

3

3.Gün Beypazarı-Mersin

Sabah açık büfe kahvaltı sonrası otelden Beypazarı’na hareket. Beypazarı’nda şehrin panoramik olarak görülebildiği en güzel noktası olan Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyor ve şehrin panoramasını çıkarttıktan sonra, 3000 eski evin bulunduğu eski Beypazarı’nda gezintiye çıkıyoruz. Örnek bir Beypazarı Evi olan yaşayan müzeyi geziyoruz. Yaşayan müzede etkinlikler çerçevesinde dileyenler ebru sanatı öğrenip hoca eşliğinde kendi ebrusunu yapabilir, isteyenler kurşun döktürüp bu Türk geleneğini yaşayabilirler. Küçük misafirlerimizse Hacivat Karagöz oynatarak bu kültürümüzle eğlenceli vakit geçirebilir. Adı gibi yaşayan, yaşatan müzeden çok keyif alacaksınız. Gezerken her katında bölgenin yaşamını anlatan örnekler göreceksiniz. Kurşunlu Camii, İncili Camisi’ni dışardan görüp, Gümüşçüler Çarşısı’nda telkari takılardan, Suluhan’da havuç lokumuna, kuru erişteye, tarhanaya kadar yöresel ürünler bulabilirsiniz. Konaklar arasındaki Alaattin Sokağı’nı gezerken şehir sizi büyüleyecek. Öğle yemeğinde bölgenin yöresel yemeklerini tatma fırsatı bulacaksınız. Özellikle tarhana çorbası, yaprak sarma, güveç ve 80 katlı ev baklavası. Öğle yemeği sonrasında İnözü Vadisi’ni de yapacağımız gezintinin ardından akşam üstü Mersin’e hareket. Molalar vererek gece yarısı Mersin’e varış Misafirlerimizi aldığımız yerlerde bırakarak vedalaşıyoruz.

Ücret KREDİ KARTI TEK ÇEKİM KREDİ KARTI 4 TAKSİT KREDİ KARTI 6 TAKSİT KREDİ KARTI 9 TAKSİT
1.İki ve üç kişilik odada kişi başı 270 TL çift kişilik oda tek kişi/310 TL tek kişilik oda 289 çift kişilik oda tek kişi/332 tek kişilik oda 294 çift kişilk oda tek kişi/338 tek kişilik oda 305 çift kişilk oda tek kişi/350 tek kişilik oda
1.0-2 yaş çocuk (koltuksuz) 10 TL 11 TL 12 TL 13 TL
1.2-6 yaş Çocuk (Koltuklu) 195 TL 205 TL 213 TL 220 TL
1.7-12 yaş Çocuk (koltuklu) 230 TL 246 TL 251 TL 260 TL

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme