Türkiye’de doğan, yaşayan ve yaşamış olan herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerler vardır. Tarih Dolu Anıtkabir Turu bu ziyaretinizi en iyi şekilde planlayarak güzel vakit geçirmenizi sağlar. Ankara’da bulunan Anıtkabir yıl boyunca binlerce ziyaretçi alır. Bir gidenin tekrar gitmek istediği ve özel günlerde ayrıca kalabalık olan bu yeri mutlaka siz de ziyaret etmelisiniz.

Aslanlı Yol

Anıtkabir, Mustafa Kemal Atatürk için çok özel emeklerle yapılmıştır. Burası sadece bir mezar değil aynı zamanda onun bir çok anısının barındığı bir yerdir. Bunun dışında birden fazla savaş sahnesinin canlandırıldığı ve size o duyguyu veren çok fazla odası bulunmaktadır. Anıtkabir 120 bin metrekare alana yayılmış muazzam bir yapıdır. 3 bölüme ayrılır. Aslanlı Yol, Tören Meydanı ve Mozole. Bu 3 yerde de ve genel olarak Anıtkabir’de 24 saat aralıksız nöbet tutan askerlerimiz görev yapmaktadır. Bir ziyaretçi klasiği olarak da bu askerlerin yanında durarak fotoğraf çektirmek bir gelenek haline gelmiştir. Anıtkabir’in peyzajı içinde en az bir o kadar uğraşılmış ve üzerine düşünülmüştür. İngiltere, Belçika, Almanya ve İsveç’in de dahil olduğu 24 ülkeden ağaç fidanları getirilerek yapılan dış alan çalışması da ayrıca görülmeye değerdir. Bunun dışında birbirinden değerli ve özelliklere sahip 10 tane kule mevcuttur. Ayrıca özel olarak ayrılmış odalar ve bölümlerde Atatürk’e ait kitaplar, kişisel eşyalar ve savaşa dair bazı bulguları da görebileceksiniz. Sizde bu harika yapıyı ve anıtı görmek istiyorsanız Ankara-Anıtkabir-Beypazarı Turu sayfamızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Anıtkabir

Tarih Dolu Anıtkabir Turu
Tarih Dolu Anıtkabir Turu

Anıtkabir Turu ile Kurtuluş Savaşı Müzesi, 1. ve 2. Meclis ziyaretleri ve Anadolu Medeniyetler Müzesini de ziyaret etme şansını elde edeceksiniz. Mersin çıkışlı tur kapsamında olacak Anıtkabir Turu diğer yakın şehirlerden de gelmek isteyenleri kabul etmektedir. Tur genel olarak 2 günlüktür. Bu süre boyunca otel konaklaması, transferler ve 2 öğün yemek dahildir. Konaklama 4 yıldızlı otelde olacağı için oldukça rahat edeceğinize eminiz. Anıtkabir tarihi ve geçmişi bize en güzel hatırlatan ve yaşatan yerlerden birisidir. Bu yüzden kesinlikle görülmesi gereken bir yerdir. Siz de burayı görmek ve diğer turlar hakkında bilgi almak istiyorsanız yurt içi turları sayfamıza bakabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın