Yeni yıl zamanı herkes farklı bir yerde olmak ve yeni yılı o şekilde kutlamak ister. Roma’da Yeni Yıl Turu fikri size nasıl geliyor? Dünyanın en eski ve en romantik şehirlerden birisinde yılbaşına girmek herkesi büyüleyecek güzelliktedir. Bunların yanı sıra aynı zamanda eğlence hayatları ve eğlenme tarzları ise harika bir yılbaşı geçirmenizi sağlayacaktır. Roma bir çok medeniyet ve savaş görmüş, mimarisi ile büyüleyen ve insanlarının sıcak olduğu muhteşem bir şehirdir.

Aşk Çeşmesi

Roma’da yeni yıl turu baştan aşağı yılbaşına göre düzenlenmiş olup aynı zamanda bir çok yeri görme fırsatının olduğu bir tur olacaktır. Tüm Roma’yı gezerken aynı zamanda yılbaşında da farklı bir şehirde olmanın güzelliğini yaşayacaksınız. Roma, İtalya’nın başkenti aynı zamanda en ünlü ve değerli şehridir. Üstelik bunun yanında kendi sınırları içerisinde başka bir ülkeye de ev sahipliği yapar. Vatikan, Roma’dan daha ünlü dünyanın en küçük şehirlerinden birisidir. Roma gezisi boyunca burayı da görme şansına erişebileceksiniz. Muhteşem mimarisi, müzesi ve meydanları ile Vatikan sizi ayrıca büyüleyecektir. Daha fazla zaman kaybetmeden yılbaşı için şimdiden rezervasyon yaptırmak isterseniz Yılbaşında Roma Turu sayfamıza göz atabilirsiniz.

Vatikan

Yılbaşında Roma turu boyunca nereler gezilecek? Bir çok seçenek ve fotoğraf alanı sizleri bekliyor olacak. Papa’nın yazlık malikanesinin bulunduğu Gandolfo, Nemi Köyü, Papaların ve ünlü Romalıların yazlık ve kışlık evlerinin bulunduğu bölge olan, aynı zamanda beyaz şarabı, piknik alanları ve muhteşem manzaralarıyla ünlü Lazio Bölgesi, İtalya’nın en büyük outlet centerlarından biri olan Castelli Romani Outlet Center, Roma İmparatorluğu döneminde Akdeniz’in en büyük kentlerinden biriyken Vezüv Yanardağı’nın kül ve lavları altında kalmış olan Pompei, Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde kurulu, Napoliten şarkıların kaynağı, İtalyan pizzasının vatanı, tipik bir Akdeniz şehri olan Napoli, Enrico Caruso’nun evi, Santa Lucia kıyı şeridi ve kraliyet kalesi gibi bir çok yeri ve bölgeyi gezme şansına erişebileceksiniz.

Kolezyum

Roma'da Yeni Yıl Turu
Roma’da Yeni Yıl Turu

Roma turu sadece Roma ile sınırlı kalmayıp aynı zamanda bir çok bölgeyi de kapsayan çok geniş bir turdur. Siz gezmeyi sevenlerin sadece bir şehir veya bir bölge ile sınırlı kalmayacağını hesaba katarak kapsamlı bir organizasyon planladık. Bu da 4-5 günlük yılbaşını da içeren bir turu daha da iyi yapmak için çok iyi bir sebep olacak. Daha fazla bilgi almak ve diğer turlarımıza bakmak isterseniz yurt dışı turları sayfamıza bakabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın