İstanbul’un merkezdeki turistik yerlerinden sıkılmış olabilirsiniz. Her ne kadar gezilecek yerler hiç bitmiyor olsa da bu sefer farklı tatta bir tur seçmek isteyebilirsiniz. Kuzey İstanbul Şile Ağva Turu tam olarak bu anlamda planlanmış ve organize edilmiştir. İstanbul’un merkezinden, trafiğinden ve kalabalığından uzak bambaşka bir doğa deneyimi sizleri bekliyor olacak. Bu tur ile birlikte İstanbul’un hiç görmediğiniz kısımlarını görecek ve bu harika şehre bir kere daha aşık olacaksınız.

Şile

 

Kuzey İstanbul Şile Ağva Turu temel olarak Şile ilçesi ve bu ilçeye bağlı Ağva beldesini içerir. Bu iki bölge Kuzey İstanbul’un en önemli ve doğal bölgeleri arasında yer alır. Elbette ki her yerde olduğu gibi burada da az da olsa bir yerleşim mevcuttur. Bunun yanı sıra doğa olarak da el değmemiş ve daha çok korumaya yönelik bir gelişim olmuştur Şile ilçesinde. Bu da İstanbul halkının hafta sonu rahatlıkla kaçabildiği harika bir yer haline gelmesini sağlamış. İlk başta sadece İstanbul’da yaşayan kişilerin gittiği yer olarak görülse de zaman geçtikçe yakın yerlerden bir çok ziyaretçi bu bölgeleri gezmeye gitti. Özellikle bahar ve yaz aylarında oldukça tatlı serinlikle karşılıyor sizi. bu da gün içinde hiç bunalmadan ve sıkılmadan güzel bir şekilde gezmenizi sağlıyor. Siz de daha fazla bilgi almak, rezervasyon yapmak ve gezmek isterseniz Şile-Ağva turu sayfamıza bakabilirsiniz.

Ağva

Kuzey İstanbul Şile Ağva Turu
Kuzey İstanbul Şile Ağva Turu

Tur kapsamında görebileceğiniz yerler sadece bu iki yerle sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda; Maşukiye, Polonezköy, Kırım Harbi’nde Karadeniz’den İstanbul Boğazı’na girecek gemiler için yapılmış olan dünyanın ikinci büyük deniz feneri, Meryem Ana Kilisesi, Zofia Teyze’nin Anı Evi, Arıcılık Müzesi, Göksu Nehri, Karadeniz’in şirin balıkçı köyü Kerpe, Kartal Kayalar’ı da görme şansı elde edeceksiniz. Ankara çıkışlı bir tur olduğu için, Ankara’nın kalabalığından, trafiğinden ve denizinin olmayışından sıkılanlar için harika bir gezi olacaktır. Ayrıca tura ulaşım dışında bir çok şeyde dahildir. Ulaşım, ilk gün araçta kahvaltı, çevre gezileri, 1 Gece yarım pansiyon konaklama, rehberlik hizmeti, müze giriş ücretleri, seyahat sigortası ve ikramlar. Siz de şehirden çok uzaklaşmadan ama yine doğa içinde bir tur istiyorsanız tam size göre olacaktır. Daha fazla bilgi almak ve diğer turlarımıza bakmak isterseniz yurt içi turları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın