Bir adadan daha fazlası olan Kıbrıs’ı hem tatil hem de gezmek için mutlaka görmelisiniz. Güzel Adamız Kıbrıs Turu ile sizin için her şeyin ayarlanmış olduğu bir organizasyonla kolaylıkla gidebilirsiniz. Türkiye’nin sahip olduğu en büyük adalardan birisi olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, tatil ve diğer organizasyonlar için her zaman doğru adres olmuştur. Turizme yapılan yatırımların en önemlileri Antalya’dan sonra Kıbrıs için geçerlidir. Bu da orayı sadece Türkiye için değil dünyada da tanınmış bir yer haline getirmiştir.

Beşparmak Dağları

Güzel Adamız Kıbrıs Turu sadece deniz, kum ve güneş içermemektedir. Aynı zamanda Kıbrıs’ın doğasına da tanık olabileceksiniz. Kıbrıs’ta gezebileceğiniz bir çok tarihi güzellik bulunmaktadır. Tarih boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığı için oldukça önem taşır. Bunun dışında tanık olduğu savaşlar neticesinde el değmemiş yerlere bile sahiptir. Bu da bu adayı oldukça önemli bir pozisyonda tutar. Zaten aynı ada içinde iki ayrı devlete ait yer olması bunu daha da ilginçleştirmektedir. Aynı adada bulunduklarından ve birbirlerine geçişin ada halkı için kolay olmasından dolayı etkiler büyüktür. İki tarafta birbirinden kültür ve yaşam biçimi bakımdan etkilenmiştir. Siz de bu kültür farkını, değişimini ve Kıbrıs’a dair her şeyi görmek isterseniz Kıbrıs Turu sayfamızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Kapalı Maraş

Güzel Adamız Kıbrıs
Güzel Adamız Kıbrıs

Kıbrıs Turu kapsamında bir çok yer gezecek ve göreceksiniz.  Panoramik Girne Turu, Girne Yavuz Çıkartma Plajı, Karaoğlanoğlu Şehitliği, Barış ve Özgürlük Anıt ve Müzesi, Güzelyurt Şehir Ziyareti, Kanlı Köy, Foto Köyü Mevzileri, Gönyeli Boğaz Şehitliği, St. Hilarion Kalesi, Beşparmak dağları, Anıt Alanı, Lefkoşe Şehir Turu, Magosa Şehir Turu. En çok dikkat çeken yerlerden birisi de eminiz ki Kapalı Maraş olacaktır.

Kapalı Maraş savaş döneminde bir çok badire atlattığı için tamamen kapatılmıştır. Girilmesi yasaktır. Savaş bitiminden beri aynı şekilde hiç ellenmemiştir. Şu an asker bölgesi olarak kullanılmaktadır. Bir çok kere imara açılması için girişim yapılsa da henüz böyle bir durum yoktur. Kapalı Maraş yanındaki çevrili tellerin dibinde denize girdiğiniz zaman ne kadar farklı bri atmosfere sahip olduğunu siz de göreceksiniz. Ölü şehir olarak adlandıracağınızdan emininiz. Kıbrıs Turu ve diğer turlar hakkında daha fazla bilgi almak için yurt içi turları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın