Lizbon Portekiz’in başkenti ve aynı zamanda en büyük şehridir. Siz de bu şehri Güneşli Bir Lizbon Turu ile gezebilir ve görebilirsiniz. Zamanında ünlü bir gezgin ve düşünür Portekiz için; ” Akdeniz’e kıyısı olmayan bir Akdeniz ülkesidir.” demişti. Burada söylenmek istenen aslında Portekiz’in ve Portekiz halkının ne kadar sıcak ve cana yakın olduğu, tam bir Akdeniz ülkesi gibi olduğudur. Lizbon’a ilk ayak bastığınızda siz de bunu fark edeceksiniz.

Tarihi Tramway

Lizbon Portekiz‘in en güzel yerine konumlanmış harika bir şehirdir. Aynı zamanda Avrupa’nın en uç noktası da burada bulunur. Lizbon Turu İstanbul çıkışlı ve dönüşlü bir turdur. Tek uçuş ile 3-4 saatlik bir yolculuk ile Lizbon’a ulaşabiliyorsunuz. Avrupa’nın en uç noktasına gittiğimizi düşünürsek oldukça iyi bir uçuş süresi. Bu yüzden uzak diye nitelendirmemize gerek yok. Lizbon aynı İstanbul gibi çok fazla savaş ve medeniyet görmüş. Özellikle konumu ve ulaşılmazlığı yüzünden yıllar boyunca medeniyetler tarafından tercih edilmiştir. Bu yüzden tarihi bakımdan da oldukça değerlidir. Bir çok tarihi yer, anıtlar ve kaleleri de göreceksiniz. Lizbon’u ve daha fazlasını görmek için çok fazla düşünmeye gerek yok. Porto Lizbon Turu sayfamıza bakarak daha fazla ayrıntı bulabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Lizbon Sarayları

Lizbon Turu boyunca nereleri göreceksiniz? Rossio Meydanı, St. Georges Şatosu’nun bulunduğu şehrin tarihi bölümü, Alfama Meydanı, Belem Kulesi, Keşifler Anıtı, Jeronimus Manastırı, Sao Jorge Kulesi ve Alfama, Obidos & Nazare & Fatima,şirin bir balıkçı kasabası olan Nazare , iki katlı beyaz evleri ve sarmaşıklar ile sarılmış tarihi surları olan Obidos,Aviero Nehri Köprüsü, Aviero Üniversitesi, Eski Tren Garı ve Aviero Katedrali, Bento İstayonu, Borsa Sarayı, Don Luis 1. Köprüsü, Arrabida Köprüsü, şehrin yeni ve modern bölgesi olan Boa Vista,Braga; Portekiz’in 3. Büyük şehri olan Braga aynı zamanda İsa Tepesine ve Katedrali. 4 gece 5 günlük bir tur için gezeceğiniz yerler oldukça fazla ve dolu dolu bir tur olacak sizin için.

Güneşli Bir Lizbon Turu
Güneşli Bir Lizbon Turu

Lizbon’da ayrıca tarihi tren istasyonları ve özel olarak yapılmış, yıllarca ayakta turmuş sarayları da göreceksiniz. Tabi ki en önemlisi ise Belem tatlısı olacak. Her gidenin yemeden dönmedi ve belki de Portekiz hakkında aklınızda kalacak tek lezzet olacaktır. Tur hakkında daha fazla bilgi almak ve diğer turlarımıza bakmak için yurt içi turları sayfamıza bakabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın