Türkiye’de sayısız göl ve göl çevresini oluşturan doğa harikaları vardır. Bunlardan en önemlisi ise Yedigöller bölgesini barındıran Abant’tır. Göller harikası Abant turu ile siz de bu doğal güzelliğe tanık olabilirsiniz. Üstelik oldukça basit bir şekilde. Mersin çıkışlı turlarımızla Bolu’ya gitmek oldukça uygun ve konforlu bir şekilde gerçekleşiyor.

Milli Park Yedi Göller

Mutlaka bir filmde, bir belgeselde veya dizide Milli park terimini duymuşsunuzdur. Milli parklar aslında sandığımızdan daha değerli ve gezilmesi gereken yerlerdir. Tamamen doğal oluşumların korunduğu ve sizin ortamında herhangi bir dış etken olmadan görebileceğiz bir alandır aslında. Bu doğal alan ne kadar iyi korunursa gezilebilirliği de o kadar artar. Bu yüzden gezerken korumak da bir o kadar önemlidir. Aslında zaten Abant Milli Parkını gördüğün an burayı korumanız gerektiğini fark edeceksiniz. Bir den çok gölün aynı bölgede bulunması, etrafında müstakil harika evlerin olduğu ve sadece yemyeşil bir arazinin olması burayı eşsiz kalıyor. Abant Yedigöller aynı zamanda dünyaca da ünlüdür. Kamp alanı olarak kullanılması oldukça yaygındır. Bir çok doğa ve kamp sever her yıl buraya gelip yeşil alanın keyfini çıkartmaktadır. Siz de buraya çok kolay gidebilirsiniz. Abant Mudurnu Turu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Tur İçinde Gezilecek Yerler

Göller Harikası Abant Turu, Mersin çıkışlı olup Mersin’de yaşayan herkesin rahatlığını düşünerek planlanmıştır. Bu yüzden tura kayıt olduğunuz takdirde herhangi bir problem yaşamazsınız. Bolu’ya bağlı Abant Mudurnu turu dahilinde ; Abant ve Abant Gölü, Mudurnu, Yıldırım Beyazıt Cami, Tarihi dokusu ile bilinen Armutçular Konağı, Göynük, Fatih Sultan Mehmet’in hocası ve mikrobu bulan ilk kişi olan Hoca Akşemsettin’in Akşemsettin Türbesi, büyüleyici manzarası ile bilinen Zafer Kulesi,Ayaş, şehrin panaromik olarak görüldüğü en güzel noktası olarak bilinen Hıdırlık Tepesi, 3000 eski evin bulunduğu eski Beypazarı, Kurşunlu Cami, İncili Cami, en güzel gümüşlerin yer aldığı Gümüşçüler Çarşısı ,Alaattin Sokağı, İnözü Vadisi’ni görebilirsiniz.

Özellikle göller kenarında hiç bir şey yapmadan sadece doğayı dinleyerek dinlenmeden, Beypazarı kurusu yemeden ve şehri panaromik görmeden dönmemenizi tavsiye ederiz. Daha fazla bilgi almak için yurt içi turları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Her türlü tur hakkında bilgi sorabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın