Bazı mekanlar, tarihi yerler ve bölgeler gerçekten inanılmaz bir doğa olayı sonucu oluşuyor. Bu yerlerden birisini de Beyaz Pamukkale Turu ile siz de görebilirsiniz. Türkiye’nin en değerli miraslarından birisi olan Pamukkale’yi görmek sizi gerçekten şanslı hissettirecek. Şehrin merkezinden uzak ve tepede ağacın bile yetişmediği bu yerin pamuk beyazına, akar suyun olduğu ve doğal havuzunun oluşumuna oldukça hayran kalacaksınız. Bunun yanında sadece pamuk rengindeki doğal yapısı değil aynı zamanda tarihi dokusu ile de sizi büyüleyecek.

Pamukkale Turu İzmir çıkışlı bir turdur. Oldukça yakın mesafede olan Pamukkale’ye 2-3 saat arası bir süre ile ulaşabilirsiniz. Pamukkale, Denizli şehrine bağlıdır. Oldukça gelişmiş olan Denizli’ye özel araç ile 15-20 dakika da ulaşabilirsiniz. Oldukça yakındır. Pamukkale’yi gezmek için bir gün yetmeyebilir. Bu yüzden turumuz 2 günlüktür. 2 gün içinde hem konaklama hem de ulaşım dahildir. Bunun dışında başka nelerin dahil olup olmadığını veya nerelerin gezileceği hakkında daha fazla bilgi ve ayrıntı almak isterseniz Pamukkale Turu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Doğal Oluşum Antik Havuz

Pamukkale olduğu bölge itibari ile aynı zamanda sıcak su kaynağına da ev sahipliği yapmaktadır. Bir çok kaplıcanın bulunduğu bölge de bir çok otel, pansiyon ve kaplıca merkezi vardır. Sıcak su kaynağı o kadar çoktur ki sokakta yürürken bile bir sıcak su kaynağı görebilirsiniz. Neredeyse her otelin odasında kişiye özel sıcak su kaynağı da bulunmaktadır. bunun dışında büyük havuzlara girerek de vücudunuzu rahatlatabilirsiniz. Biraz vücudunuza sağlıklı mineraller almak isteseniz de kırmızı ve kahverengi toprak havuzunda da güzel bir vücut maskesi ile günü tamamlayabilirsiniz.

Tüm bunları yaparken Pamukkale’nin ne kadar harika olduğunu da unutmayın. Size tavsiyemiz havaların sıcak ve güneşli olduğu bir günde tura katılıyorsanız yanınıza mutlaka mayo ve şort almalısınız. Doğanın oluşturduğu ve yükseliği yaklaşık 30-40 cm olan havuzlarda biraz oturup serinleyebilirsiniz. Ayrıca zeminde bulunan ve rengini veren beyaz macun da ayaklarınıza ve vücudunuza oldukça yararlı gelecektir. Mümkün olduğunca göz ziyafeti yaşayacağınız bu yerde bol bol da fotoğraf çekilmeyi unutmayın. Arka planın bembeyaz olduğu fotoğraflar bir harika çıkacaktır. Tüm turlarımız hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak isterseniz de yurt içi turları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Beyaz Pamukkale Turu
Beyaz Pamukkale Turu

Yorumlar

Bir cevap yazın