Bazı turlar vardır gastro-turizm diye adlandırılan, yemek ve lezzet odaklı turlardır. Akdeniz Yemek Turu tam olarak öyle adlandırılmasa da aslında siz kendiniz bunu bir gastro turuna çevirebilirsiniz. Nasıl olduğunu merak ediyor gibisiniz. Tur içinde Hatay, Adana ve Mersin geçiyorsa emin olun aslında oldukça kolay olacak sizin için. Tur boyunca tura dahil olan yemekler ve sizin kendi boş zamanlarınızda yiyeceğiniz her yemek damak tadınızda yer edecek ve uzun bir süre unutamayacaksınız.

Mersin

Hatay Adana Mersin turu hem gezmek için hem de mutfak kültürünü tatmak için hazırlanmış bir tur. Programlar bu yönde düzenlenmiş olup, sizin için en iyi şekilde rotalar belirlenmiştir. Size sadece keyfini çıkarmak kalır. Bu 3 şehri tek bir yazıda anlatmak yetmez. Her şehir kendine özel bir anlatımı hak edecek kadar önemli bir yere sahip Türkiye’de. Genel bir anlatım bile sizin buralara gelmeniz için oldukça ikna edici olacaktır. Akdeniz’in doğu bölgesi ile Güneydoğu Anadolu bölgesi Türkiye’nin lezzet noktalarının belkide en büyük kısmıdır. Buranın gastro kültürü, genişliği ve çeşitliliği oldukça eskiye dayanır ve fazladır. Bu yüzden bir çok turist sadece yemek yemek için buralara kadar gelip, olabildiğince yeni tatlar deneyip aynı zamanda şehrin tarihi dokusuna tanık olmaktadır. Siz de bu tura katılmak isterseniz Hatay Adana Mersin turu sayfamızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Adana

Peki yemek dışında bu tur neler içeriyor? Hatay (65000 metre kare büyüklüğünde ve 28500 kişi aynı anda ibadet ettiği Sabancı Merkez Cami, İstanbul – Halep – Sam – Hicaz yolu üzerinde, Hac ve İpek Yolu kervanlarının kesiştiği noktada yer alan bir menzil külliyesi olarak inşa edilen bu eser Türk İslam Mimarisinin en güzel eserlerinden biri Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi,doğal güzelliği ile hayran bırakan Harbiye Şelalesi, Anadolu’nun ilk camisi Habibi Naccal Cami, dünyanın ilk kilisesi Saint Pierre Kilisesi). Adana – Mersin ( Tarsus Şelalesi,1104 Bir Bizans kumandanı tarafından denizden gelecek saldırıları önlemek için yaptırılan kale 190 metre uzunluğunda küçük ve estetik bir yapı olan Kız Kalesi,Yedi Uyurlar(Asaha-ı Keyf),ülkemizin en önemli doğal oluşumlarından biri olan Cennet ve Cehennem Obruğu).

Hatay

Akdeniz Yemek Turu
Akdeniz Yemek Turu

Gezeceğiniz yerler bunlarla sınırlı değil tabi ki. Hatay, Mersin ve Adana sokakları da ayrı bir tarihtir aynı zamanda. Eski tarihi sokaklarda dolaşıp harika yemekler tadabilir ve minik bir kahve molası da verebilirsiniz. Bu tur veya diğer turlar hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz yurt içi turları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın